Koncert Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia

Data dodania: 2016.10.11 10:01

Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny Mrągowo w ramach promocji sił zbrojnych w społecznościach lokalnych organizuje: Koncert Orkiestry Wojskowej Świnoujście, który odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie 19 października 2016 r. o godz. 17:00.

Występ muzyków z marynarki wojennej jest bezpłatny. Komendant WOSZK Mrągowo serdecznie zaprasza.

Informacje o Orkiestrze Wojska w Świnoujściu

Orkiestra w ciągu 50 lat działalności artystycznej występowała w kraju i za granicą, grając dla najważniejszych osobistości państwowych. Dysponuje bogatym repertuarem muzyki marszowo – paradnej, rozrywkowej, popularnej, folkowej, a także patriotyczno – religijnej i marynistycznej. Nagrywała muzykę dla Polskiego Radia, innych rozgłośni radiowych oraz telewizji, biorąc udział m.in. w filmie muzycznym „Listy do Skaldów”.

Orkiestra na stałe wrosła w pejzaż miasta i garnizonu Świnoujście. Jest powszechnie znana na Wybrzeżu oraz w kraju. Koncertowała także za granicą m.in. na Łotwie, w Estonii, w Niemczech, we Francji w Wielkiej Brytanii.

W swoim dorobku posiada liczne nagrody zdobyte na festiwalach i konkursach oraz odznaczenia. Kapelmistrzem Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu jest kpt. Grzegorz RUDNIK.

facebook
pinterest