Festiwalowe Miasto - Mrągowo

Mrągowo to mazurskie miasteczko znane jest dobrze w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Duży wpływ na taki stan rzeczy mają organizowane w nim - z udziałem telewizji - imprezy festiwalowe. Na przestrzeni lipca i sierpnia z pięknie położonego nad jeziorem Czos amfiteatru rozbrzmiewa różnorodna muzyka. Kabareton, Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej to najważniejsze wydarzenia kulturalne nie tylko regionu Warmii i Mazur.

Mrągowo, dawny Sensburg, było małym biednym miasteczkiem. Szybki rozwój nastąpił dopiero pod koniec XIX wieku. Wtedy to zbudowano linię kolejową oraz duże koszary wojskowe. Aż do końca lat 70-tych XX wieku Mrągowo nie było znane jako miejscowość turystyczna. Na początku lat 80-tych zbudowano amfiteatr nad jeziorem Czos.

Pierwszym i najbardziej znanym mrągowskim festiwalem jest Piknik Country. Na to muzyczne countrowe święto przyjeżdżają tysiące fanów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Westernowe stroje, motocykle, samochody terenowe i osobowe oraz pojazdy konne stanowią wówczas o kolorycie tego mazurskiego miasta. W nawiązaniu do westernowej tradycji miasta funkcjonuje Miasteczko Westernowe Mrongoville. Jest to Park Rozrywki w style Dzikiego Zachodu.

Mazurska Noc Kabaretowa jest organizowana w mrągowskim amfiteatrze od 1999 r. Kabareton Gwiazd gości cieszące się uznaniem polskie kabarety oraz najlepszych wykonawców muzyki rozrywkowej.

Festiwal Kultury Kresowej - to drugi co do wielkości festiwal organizowany od 1995 roku w mrągowskim amfiteatrze. Jest prezentacją artystycznej przeszłości i tradycji Polaków zamieszkałych na byłych Kresach. W festiwalu biorą udział polskie zespoły folklorystyczne, chóry i kapele oraz indywidualni twórcy ruchu artystycznego z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Czech.

Dwukrotnie, w latach 2009 i 2011,  Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna przyznała miastu certyfikat „Mrągowo – festiwalowe miasto”. Przyznanie tego wyróżnienia jest ważnym elementem działań promocyjnych podejmowanych przez Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” oraz Urząd Miasta w Mrągowie. Mrągowo na tle innych miast mazurskich wyróżnia się nie tylko ilością imprez, ale także ich zasięgiem. Mamy imprezy o zasięgu wojewódzkim, krajowym a nawet międzynarodowym. Podejmując działania promocyjne koncentrujemy się na tym, co nas pozytywnie wyróżnia na tle innych.

Więcej o wyróżnieniu "Mrągowo - Festiwalowe Miasto"

W roku 2012 oddany został do użytku nowy amfiteatr, który może pomieścić 5 300 widzów. Jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych i najpiękniejszych scen w Polsce.

Ponadto w mieście organizowane są inne imprezy cykliczne, m.in. Dni Mrągowa, Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego. 

 

Zachęcamy do skorzystania z Kalendarza imprez znajdującego się z prawej strony naszego portalu www.it.mragowo.pl Po kliknięciu w konkretny dzień, wyświetli się spis imprez z tego dnia. Imprezy dodawane są na bieżąco.

 

Pobierz:

Kulturalny rozkład jazdy Mrągowo 2019
Sportowo-rekreacyjny rozkład jazdy Mrągowo 2019

 

 

Terminy głównych letnich imprez w Mrągowie 2019

  

Festiwal Hip-Hop Summer Start
21 czerwca 2019, Mrągowo

DZIAŁAJĄC NA ZLECENIE GŁÓWNEGO ORGANIZATORA Z PRZYKROŚCIĄ PRZEKAZUJEMY OFICJALNĄ INFORMACJĘ, ŻE WYDARZENIA SUMMER START W DNIACH 21, 22 CZERWCA - ZOSTAJĄ ODWOŁANE Z PRZYCZYN POGODOWYCH ORAZ ZAGROŻENIA BURZOWEGO.
 
Bilety zakupione w Centrum Kultury i Turystyki można zwrócić na recepcji CKiT. Dodatkowe informacje tel. 89 743 34 66.


Festiwal Disco Summer Start
22 czerwca 2019, Mrągowo

DZIAŁAJĄC NA ZLECENIE GŁÓWNEGO ORGANIZATORA Z PRZYKROŚCIĄ PRZEKAZUJEMY OFICJALNĄ INFORMACJĘ, ŻE WYDARZENIA SUMMER START W DNIACH 21, 22 CZERWCA - ZOSTAJĄ ODWOŁANE Z PRZYCZYN POGODOWYCH ORAZ ZAGROŻENIA BURZOWEGO.
 
Bilety zakupione w Centrum Kultury i Turystyki można zwrócić na recepcji CKiT. Dodatkowe informacje tel. 89 743 34 66.

 

Dni Mrągowa
28-30 czerwca 2019

 

Amazing Dance Show – Międzynarodowy Turniej i pokazy tańca nowoczesnego i współczesnego, show akrobatyczne i cheerleading
29 czerwca 2019, Mrągowo


21. Mazurska Noc Kabaretowa
6 lipca 2019, Mrągowo

 

Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego
13 lipca 2019, Mrągowo

 

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim XCO / XCR
19-21 lipca 2019, Mrągowo4. Mazurski Festiwal Operowy Belcanto
20 lipca 2019, Mrągowo


38. Taneczny Piknik Country
26-28 lipca 2019, Mrągowo

 

 

Wielka zabawa w TV PLUS w Mrągowie - Letni Festiwal Parodii
2 sierpnia 2019, Mrągowo

 

Cygański Teatr Muzyczny Terno
3 sierpnia 2019, Mrągowo

 

25. Festiwal Kultury Kresowej
9-11 sierpnia 2019, Mrągowo


Festiwal Weselnych Przebojów
16-17 sierpnia 2019, Mrągowo

 
Mrągowo Triathlon Energy 2019
25 sierpnia 2019, Mrągowo

 

 

facebook
pinterest