Piknik Country

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Najbardziej znanym mrągowskim festiwalem jest Piknik Country. Już od ponad 30 lat w Mrągowie rozbrzmiewa muzyka country. Na to muzyczne countrowe święto przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Westernowe stroje, motocykle, samochody terenowe i osobowe oraz pojazdy konne stanowią wówczas o kolorycie tego mazurskiego miasta. Piknik Country to doskonała zabawa dla fanów muzyki, turystów i mieszkańców Mrągowa. Festiwal Muzyki Country jest najlepszą i najdalej docierającą wizytówką miasta.

 

Piknik Country odbywa się w Mrągowie. Na imprezy płatne zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru.

 

W 2019 r. Piknik Country odbędzie się w dniach 26-28 lipca. Z kolei Taneczny Piknik Country w amfiteatrze odbędzie się w dniach 26-27 lipca.

Taneczny Piknik Country 2019 bilety w sprzedaży od środy, 20 marca 2019 r., od godz. 12:00 na stronie... oraz w recepcji CKiT.

Przed nami 38. edycja legendarnego Tanecznego Pikniku Country! W tym roku odbędzie się w dniach 26-27 lipca 2019 r. w Amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Z tej okazji w pięknym amfiteatrze nad jeziorem Czos pojawią się gwiazdy najwyższego formatu. Dzięki nim i naszym rodzimym artystom wyruszymy w pełną pozytywnych emocji podróż do krainy country, bluegrassu i folku i przede wszystkim, w bieżącej edycji imprezy, TAŃCA. Do krainy łagodności wypełnionej subtelnymi emocjami, ale także do świata dynamicznego estradowego show.

Dla tych, którzy nie mieli dotychczas okazji uczestniczyć w Festiwalu jest to więc wyjątkowa szansa, żeby nadrobić stracone lata i poczuć niezwykłą i wyjątkową atmosferę, która co roku panuje w najpiękniejszym polskim amfiteatrze. Atmosferę wydarzenia artystycznego , o którym mówi się i pisze od lat w światowej stolicy country music – Nasvhville i który uważany jest za jeden z największych, najbardziej prestiżowych europejskich festiwali tego gatunku muzyki.

Tegoroczna edycja festiwalu upłynie pod znakiem wokalnych i tanecznych popisów, a wypełniona będzie po raz pierwszy w wieloletniej historii tej imprezy tańcem w wykonaniu najlepszych europejskich zespołów.

Obejrzymy pokazy tańca typowego dla country czyli line dance i square dance, ale także dynamicznego irlandzkiego step dance. Nie tylko obejrzymy, ale sami będziemy mogli nauczyć się kroków i układów tanecznych dzięki animatorom, którzy będą do Państwa dyspozycji w mrągowskim amfiteatrze.

Ale, co oczywiste, nie tylko tańcem żył będzie mrągowski Piknik. Posłuchamy najlepszych polskich artystów, wystąpią zespoły amerykańskie, a także przedstawiciele europejskiego rynku muzycznego. W kolejnych dniach ujawniać będziemy szczegóły naszego line-up’u. Natomiast już dziś możemy zapewnić Was, że nie zawiedziecie się! Już dziś rezerwujcie sobie ostatni weekend lipca i kupujcie bilety na to największe wydarzenie country roku - Taneczny Piknik Country w Mrągowie!

PROGRAM

26.07 Piątek


RAPIDGRASS – USA
   COUNTRY SISTERS – Czechy
    WHEELS OF STEEL – PL
    STREFA 50 – PL

    Widowisko Taneczny Piknik – cz. I

27.07 Sobota

    REDNEX - Szwecja
    ANTHONNY TULLO – Kanada
    GIPSY CATTLE DRIVE – USA i goście
    BABSZTYL – PL

    Widowisko Taneczny Piknik – cz. II

Uwaga! W Tanecznym Pikniku cz. I i II udział wezmą m.in.: Alicja Boncol, Mariusz Kalaga, Bożena i Lech Makowieccy, Czarek Makiewicz, Zbigniew Hofman, Janusz Nastarowicz, duet Ślad, Andrzej Trojak oraz zespoły taneczne – Caramelka (Czechy) i Tautha & Ellorien Irish Dance (PL). Prowadzenie – Andrzej Trojak

 

W dniach 26-28 lipca 2019 zapraszamy na Plac Unii Europejskiej na otwarte KONCERTY, czyli...

P I K N I K   C O U N T R Y   W   M I E Ś C I E


Podczas trzydniowej imprezy scena miejska gościć będzie znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz muzyczne niespodzianki! Nie zabraknie takich atrakcji jak: pokazy i warsztaty tańca country, spotkania i wystawy, bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, maraton pływacki oraz parada country – widowiskowy przejazd pojazdów ulicami miasta z udziałem orkiestry dętej i jeźdźców na koniach.

P R O G R A M  *

26.07 (piątek)   

17.00 PIKNIKOWE IMPRESJE „PORTRETY” otwarcie wystawy prac Zbigniewa Hofmana
CKiT

Plac Unii Europejskiej
18.00 BLUES4CASH
20.00 KATHY SIMON BAND
21.30 OLDBREAKOUT

27.07 (sobota)             

14.00  SPOTKANIE 10. Lat Memoriału Tanecznego  im. Andrzeja Fabisiaka
CKiT

Plac Unii Europejskiej
16.30  Orkiestra Dęta Mrongovia
17.00  WEST BAND         
Kawałek Mrągowa
19.00  COTTON WING         
20.30  DROGA NA OSTROŁĘKĘ
22.30  BLUEBERRY HILL

28.07 (niedziela)             

12.00  PARADA COUNTRY

Plac Unii Europejskiej
13.00  WHEELS OF STEEL
14.30  10. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka -
Rekord Polski w Tańcu Liniowym
15.00  ALICJA BONCOL & KOALICJA
17.00  CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

 * Program może ulec zmianom

Imprezy towarzyszące

26.07, 12.00  38. Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, Plaża Hotelu Mercure Mrongovia

27.07, 16.00-18.00 / 28.07, 11.00-14.00, plac PCK
Warsztaty taneczne zakończone biciem Rekordu Polski w Tańcu Liniowym

Więcej na stronie: Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

 

Zobacz również:

Piknik Country w Mrongoville Family Town

Country na wojskowo

Beach Party Mrągowo

Lot widokowy śmigłowcem

 

 

W 2019 roku Piknik Country odbędzie się już po raz 38.

 

 

 

Bilety w sprzedaży na eBilet.pl oraz w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, tel. 89 743 34 66

Ceny biletów: piątek - od 79 zł do 200 zł/ sobota - od 89 zł do 250 zł

 

Organizatorzy:

Event Park Sp. z o.o.
Smolna 13/406
00-375 Warszawa
e-mail: biuro@eventpark.pl


Przy współpracy Burmistrz Miasta Mrągowa

Organizacja imprez w mieście - Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

 

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

 

Mrągowo

Mikołajki

Kosewo

Młynowo

Piecki

Sorkwity

Marcinkowo


 

 

 

facebook
pinterest