Mazurski Festiwal Rybny Rybkę na zdrowie

 

 SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

 

Mazurski Festiwal Rybny „Rybka na zdrowie” organizowany jest w podczas obchodów Dni Mikołajek. Impreza promuje potrawy rybne oraz rozszerzenie wiedzy o rodzajach i znaczeniu produktów rybnych w racjonalnym żywieniu.


 

Festiwal organizowany jest w centrum Mikołajek na Placu Wolności i przyciąga co roku oprócz mieszkańców tysiące turystów spędzających letni wypoczynek w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

 

W ramach imprezy odbywa się konkurs kulinarny „Rybkę na zdrowie”, w którym w kulinarne szranki stają lokalni gestorzy. Miłośnicy dobrej kuchni podczas tej imprezy mają szansę posmakować przygotowanych między innymi przez mikołajskich radnych ryb z mazurskich wód w różnej postaci. Warto zaznaczyć, że podczas tego kulinarnego święta przygotowywana jest ponad tona ryb. Co roku nad przebiegiem Festiwalu czuwa znakomity kucharz jak również przyjaciel Mikołajek, Karol Okrasa. Organizatorem imprezy jest Miasto i Gmina Mikołajki.

 

Mazurski Festiwal Rybny „Rybka na zdrowie”  po raz pierwszy odbył się w 2007 roku i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Impreza jest jednym z elementów bogatego programu święta miasta króla sielaw „Dni Mikołajek”.

 

Zobacz relacje z VI Mazurskiego Festiwalu Rybnego „Rybka na zdrowie”

 Impreza odbywa się bezpłatnie w centrum Mikołajek.

 

Centrum Kultury "Kłobuk"
ul. Kolejowa 6
11-730 Mikołajki
klobuk@mikolajki.pl   
tel. (87) 421 98 71, (87) 421 61 46

Kościół ewangelicki w Mikołajkach

Mazurski Park Krajobrazowy

Zabytkowe centrum miasta

Ścieżka przyrodnicza Rezerwat Jezioro Łuknajno

Rezerwat Łuknajno

Rezerwat Lisunie

Galindia

Popielno

Mrągowo

 

Mikołajki

Prawdowo

Stare Sady

Tałty

Łuknajno

Woźnice

 

facebook
pinterest