Kosewo – mazurska wieś letniskowa

 

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Kosewo oraz przyległe Kosewo Górne to dwie miejscowości charakteryzujące się nieskazitelnie czystymi jeziorami i przyrodą.Jest to teren Mazurskiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny, więc nie może być inaczej. Miasteczka charakteryzują się rozbudowaną baza noclegową, bliskością Mrągowa i Mikołajek oraz wyjątkową atrakcją przyrodniczą - Fermą jeleniowatych.

 

Kosewo położone jest pomiędzy Mrągowem - miastem znanym z dużych festiwali, w tym Mazurskiej Nocy Kabaretowej oraz Pikniku Country a Mikołajkami – Żeglarską Stolicą Polski. Kilka kilometrów dalej znajduje się Kosewo Górne, gdzie mieści się Stacja Badawcza PAN z Fermą jeleniowatych.

 

W Kosewie istnieje bardzo rozbudowana baza noclegowa (hotele, pensjonaty, pokoje gościnne, pola biwakowe, ośrodki wypoczynkowe, domki, kempingi). W obiektach można przebierać i wszystkie prowadzone są na bardzo dobry poziomie. Kosewo jest atrakcyjne dzięki swojemu położeniu blisko Mrągowa i Mikołajek, ale również dzięki położeniu pomiędzy trzema jeziorami: Probarski, Kuc i Juksty.

Ferma jeleniowatych w Kosewie Górnym działa od początku maja do końca sierpnia i jest wyjątkowym miejscen na mapie atrakcji Warmii i Mazur. Na Fermie jeleniowatych w warunkach niemal naturalnych, na ogromnych pastwiskach żyją jeleniowate. Po Fermie i Muzeum z ogromnym zbiorem poroży oprowadza przewodnik.

Zachęcamy Was od odwiedzenia nietypowych destynacji turystycznych - zabytkowych cmentarzy, które stanowią dziedzictwo kulturowe Mazur -
cmentarz w Kosewie, cmentarze w Kosewie Górnym.

 

 

 


 

 

 

 

Płatne jest zwiedzanie Fermy jeleniowatych w Kosewie Górnym - cennik

 

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Warszawska 26
11-700 Mrągowo
tel. +48 89 743 34 67
e-mail:
info@it.mragowo.pl
www.it.mragowo.pl

 

Atrakcje Mrągowa

Zabytki Mrągowa

Atrakcje Mikołajek

Zabytki Mikołajek

Szlak rowerowy Grodzisk Pruskich

Rowerowy Szlak Ernsta Wiecherta

 

 

Kosewo Górne

Probark

Jakubowo

 

facebook
pinterest