Miasteczko westernowe Mrongoville

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Mrongoville jest  odwzorowaniem miasteczka z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w. Tylko w Mrongoville są najdzielniejsi kowboje, najbardziej niebezpieczni bandyci, najpiękniejsze kobiety...!

 

Miasteczko westernowe Mrongoville położone jest w Mrągowie znanym z Pikniku Country. Leży na przedmieściach, niedaleko rzeki Dajny słynącej ze spływów kajakowych. Aby dojechać do Mrongoville należy kierować się na Giżycko i z lewej strony drogi szukać drogowskazu umieszczonego niedaleko parkingu.

 

 

   Tutaj czekają na Państwa: wspaniała zabawa, niezapomniane przeżycia i wiele atrakcji dla wszystkich! 

Oprócz sprawdzonych pokazów artystycznych z udziałem profesjonalnych kowbojów, Western City oferuje pokazy iluzji oraz atrakcje multimedialne na miarę XXI w!

Odwiedzając Western City, będziesz świadkiem mrożącego krew w żyłach napadu na bank i pojedynku rewolwerowców, z udziałem profesjonalnych kaskaderów konnych.

W biurze Szeryfa będzie można sprawdzić swoją celność i refleks, gdzie od ubiegłego sezonu została otwarta strzelnica odpustowa z super nagrodami.

Nowością jest ścieżka edukacyjną. Miasteczko Mrongoville przygotowało dla szkół specjalną ofertę wycieczki, skierowaną zarówno dla całej szkoły np. w formie pikniku szkolnego, dnia integracyjnego, jak również dla indywidualnej klasy. Każda wycieczka niezależnie od długości trwania ma służyć integracji, nauce i wspaniałej zabawie.Naszym celem jest zapoznanie młodzieży z fascynującą historią, bogatą kulturą, różnorodną przyrodą i geografią jednego z najbardziej wpływowych państw współczesnego świata Stanów Zjednoczonych. Oferta edukacyjna Miasteczka obejmuje szereg zagadnień z przedmiotów humanistycznych oraz przyrodniczych, które znajdują się w podstawie programowej na wszystkich poziomach nauczania. W czasie realizowania ścieżki edukacyjnej poruszane są różnorodne zagadnienia, wśród których wyróżnić należy: wielkie odkrycia geograficzne, historię Stanów Zjednoczonych - Od powstania do końca XIX wieku, osadnictwo polskie w Ameryce Północnej, najważniejsze wynalazki XIX stulecia, kulturę i życie codzienne Indian, ochronę przyrody i parki narodowe w Stanach Zjednoczonych.

Dla najmłodszych na terenie Mrongoville znajduje się duży plac zabaw, z dmuchańcem i huśtawkami oraz gry zręcznościowe: płukanie złota, rzuty podkową, strzelanie z łuku.

Ponadto na terenie Miasteczka znajduje się stylowy Saloon i Mexico Bar, gdzie można spróbować kuchni rodem z Dzikiego Zachodu.

W Mrongowille gwarantowana jest świetna zabawa, wyśmienita kuchnia i dużo humoru! Proponowane przez Miasteczko atrakcje przybliżą kultowe miejsca i zwyczaje panujące na Dzikim Zachodzie. Każdy może choć na chwilę przenieść się w świat szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota, znanych dotąd jedynie z westernów.

Warto dodać, że  Piknik Country i Western City to Turystyczny Produkt 2008 roku. Certyfikat przyznała Polska Organizacja Turystyczna.

Zobacz także: Piknik Country oraz Miasteczko westernowe Mrongoville najlepszym produktem turystycznym!

 

Od lipca 2008 r. turyści mogą poczuć klimat Dzikiego Zachodu nie tylko latem podczas Pikniku Country, lecz również przez cały rok w Western City Mrongoville

 

 

 

Zobacz relacje video z otwarcia Westernowego Miasteczka Mrongoville

Od 1 lipca 2017:

godziny otwarcia: 11:00 do 21:00

bilety wstępu: 15 zł (normalny), 8 zł (ulgowy), 5 zł (parking).

Mieszkańcy Mrągowa mają wstęp bezpłatny do Miasteczka.

Wstęp bezpłatny po godzinie 18:00 (możliwość korzystania z płatnych atrakcji, zwiedzania miasteczka, korzystania z baru i restauracji)

Pokazy artystyczne odbywają się w godzinach od 12:00 do godz 17:00

Wśród atrakcji: zwiedzanie muzeum Indian, konne pokazy kaskaderskie z udziałem publiczności, pokaz tresury koni, scenki rodem z dzikiego zachodu, tańce country w tym nauka tańca z udziałem publiczności i wiele innych.


MIASTECZKO WESTERNOWE "MRONGOVILLE"
11-700 Mrągowo, ul. Młynowa 50

tel. 790 600 761

e-mail: biuro@mrongoville.eu

www.mrongoville.pl

 

Mrągowo

Szlak rzeki Dajny

Fun Park

 

Mrągowo

Młynowo

Wola Muntowska

Popowo Salęckie

 

 

 

 

facebook
pinterest