Dziadek do orzechów w Mrągowie

W czwartek 5 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na spektakl baletowy "Dziadek do orzechów". Podczas polskiego tournèe w listopadzie/grudniu 2019 r. - arcydzieło sztuki baletowej Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet.

"Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Dziadek do orzechów powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii... wprowadza nas w świąteczny nastrój. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów.

Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu..

Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię Twórców i Tancerzy baleu. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach.

Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć: Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć.

Royal Lviv Ballet - zespół złożony z solistów rosyjskich (Maryjski,Bolshoi) i ukraińskich (Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości Victor Szczerbakovi - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy,choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Spektakl w 2 aktach.
Czas trwania spektaklu - 2 godziny + 15 min. przerwa

Bilety dostępne w sprzedaży na
www.kupbilecik.pl oraz w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie w recepcji (od godz. 14:00, tel. 89 743 34 66) i w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej (pon.-pt. 8:00-16:00, tel. 89 741 80 39).

Bilety w cenach:
- parter sali widowiskowo-kinowej 100 zł (normalny), 95 zł (ulgowy dla uczniów szkoły podstawowej)
- balkon 95 zł (normalny), 90 zł (ulgowy dla uczniów szkoły podstawowej)

Organizator:
Wytwórnia Muzyczna Morning Music
tel. 537 970 618, 790 517 791

facebook
pinterest