Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Urząd Miejski w Mrągowie i Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe zapraszają do wzięcia udziału w miejskich wydarzeniach, związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. W środę i czwartek (18 i 19 września 2019 r.), na stadionie miejskim w Mrągowie, odbędzie się piknik rowerowy z ciekawymi atrakcjami. Zapraszamy!

Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w najbliższą środę o godzinie 15.30 na stadionie miejskim. Na wszystkich chętnych będzie czekało miasteczko rowerowe z torem przeszkód, konkursy z nagrodami i ciekawe prelekcje, dotyczące zrównoważonych i ekologicznych form mobilności - m.in. jazdy na rowerze. Ważne: dla wszystkich uczestników imprezy udostępnimy rowery! Na najmłodszych czekać będzie dmuchana zjeżdżalnia, z której za darmo będzie można korzystać.

W czwartek program pikniku będzie wyglądał podobnie, a całość rozpocznie się również o godzinie 15.30. Zapraszamy!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to tydzień zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku. Odbywa się regularnie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu.
W ramach kampanii poszczególne miasta przygotowują szereg atrakcji: wystawy, konkursy z nagrodami, happeningi. Punktem kulminacyjnym jest obchodzony co roku 22 września Europejski Dzień bez Samochodu.
 

facebook
pinterest