Mrągowo w fotografii 1945 – 1990. Edycja IV

Podziel się swoimi wspomnieniami!

Muzeum w Mrągowie oddział Muzeum Warmii i Mazur, Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej przygotowują się do kolejnej wystawy prezentującej zdjęcia powojennego Mrągowa.

W 2012 roku pojawił się pomysł wystawy prezentującej powojenne Mrągowo. Odbyła się ona już w 2013 r. Od samego początku mrągowskie fotografie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Prosimy o dostarczanie do siedziby LOTu, przy ul. Warszawskiej 26 (Informacja Turystyczna w Centrum Kultury i Turystyki) lub do Muzeum w Mrągowie (ul. Ratuszowa 5 w Ratuszu) zdjęć (najlepiej skanów zdjęć), na których poza ludźmi widoczne są elementy architektoniczne miasta. Organizatorom akcji zależy zwłaszcza na skanach zdjęć. Można je także wysłać na maila: kierownik@it.mragowo.pl

W tym roku organizatorom zależy zwłaszcza na fotografiach prezentujących mrągowskie imprezy. Masz zdjęcia z Pikniku Country, Festiwalu Kultury Kresowej czy Mazurskiej Nocy Kabaretowej? Przynieś je nam, do zeskanowania. Organizatorzy planują stworzenie w Muzeum wydzielonej wystawy prezentującej historię mrągowskich festiwali i innych imprez kulturalnych.

Nie chcemy pozbawiać Państwa wspomnień, a wszystkie przekazane zdjęcia po zeskanowaniu będą oczywiście zwrócone. Chodzi nam o stworzenie galerii zdjęć, które wykorzystywane byłyby przy różnych okazjach. Fajnie byłoby zobaczyć, zwłaszcza pewnie dla młodzieży, jak wyglądało nasze miasto w latach 40-tych, 50-tych, czy 60-tych - mówi Robert Wróbel kierownik Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej.
                                                     
Wystawa zdjęć już w kwietniu 2019 roku!


facebook
pinterest