Muzeum w Mrągowie kończy 50 lat!

Jeden z najstarszych oddziałów Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie świętuje w tym roku okrągłą rocznicę. Muzeum w Mrągowie kończy 50 lat! Jubileuszowe uroczystości odbędą się w piątek, 29 listopada 2019 w godz. o 12:00 – 19:00.

Spośród wielu aktywności mrągowskiego Muzeum, działalność na rzecz promocji i ochrony dziedzictwa archeologicznego zawsze zajmowała szczególne miejsce. W ostatnich latach, dzięki konsolidacji środowiska archeologicznego, muzealnego i samorządowego oraz dofinansowań Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poczynania te przynoszą wymierne efekty – cyklicznie realizujemy konferencje, wystawy i imprezy popularno-naukowe. Placówka najnowszymi wynikami wspólnie realizowanych celów, chce podzielić się podczas finału rocznicowych obchodów – 2️9 listopada 2019 (piątek).

Podczas jubileuszowego spotkania, trzech znakomitych archeologów, przybliży sacrum dawnych mieszkańców dzisiejszej Warmii i Mazur i spróbuje odpowiedzieć na pytanie – w co wierzyli i jak chowali swoich zmarłych ludzie między VIII wiekiem przed naszą erą a wiekiem XII naszej ery. Materialne świadectwa starożytnych rytuałów będzie można zobaczyć podczas otwarcia towarzyszącej prelekcjom wystawy.

Wydarzenie jest jedną ze składowych zadania "Zespół cmentarzysk kurhanowych w Samławkach na Pojezierzu Mrągowskim”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu "Dziedzictwo kulturowe", priorytet "Ochrona zabytków archeologicznych".

Serdecznie zapraszamy!
Fundacja Dajna im. Jerzego Okulicza-Kozaryna
Muzeum w Mrągowie – oddział Muzeum
Gmina Miasto Mrągowo

Więcej o projekcie “Zespół cmentarzysk kurhanowych w Samławkach na Pojezierzu Mrągowskim” można przeczytać na stronie internetowej Fundacji Dajna in. Jerzego Okulicza-Kozaryna - więcej.

Źródło: Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie

facebook
pinterest