Ostatki w muzeum?

Zamiast głodówki - wspólne zwiedzanie! To propozycja dla wszystkich, którym nie jest obojętny los Muzeum w Mrągowie. Akcja zaplanowana na sobotę 18 listopada 2017 roku na godz. 12.00 jest odpowiedzą na pogłoski na temat możliwości likwidacji placówki.

Mogłoby się wydawać, że Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji miasta, który chętnie jest odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Niestety, ostatnie doniesienia o możliwości zamknięcia placówki pokazały, że nie wszyscy mrągowianie wiedzą, czym zajmuje się placówka i co ma ona do zaoferowania. Co więcej, wśród lokalnej społeczności są również tacy, którzy nie widzą potrzeby funkcjonowania tego typu miejsca w Mrągowie!

 

 

Niedowiarków przekonujemy, że wizyta w Muzeum w Mrągowie to doskonały pomysł na weekend czy popołudnie, i zapraszamy na wspólne zwiedzanie w sobotę 18 listopada 2017 roku o godz. 12.00! Warto zabrać ze sobą najbliższych i samemu przekonać się co ma do zaoferowania mrągowska placówka! Wstęp jedynie 5 zł!

- Akcja jest odpowiedzią na pojawiające się pogłoski o możliwości zamknięcia Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie. Chcemy zachęcić mrągowian do odwiedzin placówki i zapoznania się z jej zbiorami, a także działalnością. W ramach akcji protestacyjnej zamiast głodówki proponujemy aktywne działanie – mówi Robert Wróbel, prezes Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.

Akcja „Muzealna sobota!” zaplanowana jest na sobotę 18 listopada 2017 roku na godz. 12.00

 

facebook
pinterest