Rajd na zakończenie Mrągowo Rowerowo 2016

Kończymy tegoroczną akcję zbierania pieczątek w zabawie Mrągowo Rowerowo. Zapraszamy na rajd podsumowujący Miejskim Szlakiem Turystycznym Poznaj Mrągowo.

Organizator:
Urząd Miasto Mrągowo, Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska", Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej.

Termin: 24.09.2016 r. (sobota)
Miejsce i czas startu: godz. 11:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Czas zakończenia:  14.30
Długość trasy: 7 km

Miejski Szlak Turystyczny Poznaj Mrągowo został oznakowany w roku 2015. Jest przeznaczony zarówno dla turystów pieszych jak i rowerowych. Oznakowany jest łapą niedźwiedzicy na białym kwadracie.

Szlak został tak wytyczony, by pokazać nie tylko atrakcje turystyczne miasta, jak np. zabytki, ciekawe miejsca, ale także ukształtowanie terenu na którym położone jest miasto. Miejski Szlak Turystyczny Poznaj Mrągowo rozpoczyna się przy tzw. „zwalonym moście” przy ul. Słonecznej, przebiega Wielkim Ozem Mrągowskim przez Park Sikorskiego (Wieża Bismarka, cmentarz wojskowy), centrum miasta z j. Magistrackim i Ratuszem, promenadą do Amfiteatru Festiwalowego i Źródełka Miłości, Festiwalowym Deptakiem (ul. Jaszczurcza Góra), Mrongoville,  a kończy się w Słowiczym Wąwozie nad j. Czarnym.

Uczestnicy ścieżką pieszo-rowerową ul. Wojska Polskiego udadzą się do początku szlaku, czyli wysadzonego mostu w Nikutowie. Dalej szlakiem do Ekomariny. Rajd zakończymy ok godz. 13.00 na Ekomariny gdzie wręczymy nagrody najbardziej wytrwałym rowerzystom. Ostatnia szansa na dobicie pieczątek na karcie!

Podczas jazdy szlakiem uczestnicy poznają historię Mrągowa oraz ciekawych miejsc na trasie.

Informacje dodatkowe
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

facebook
pinterest