www.poznajmragowo.pl

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" ma nową stronę internetową. Miłośnicy Ziemi Mrągowskiej nie będą zawiedzeni. Przeczytacie tam o drewnianych mazurskich chatach, które są jak aleje drzewne na wyginięciu; o pałacach i dworach tworzących bajkowy obraz dawnych czasów; o miastach umarłych dawnych mieszkańców Prus Wschodnich; o wąwozach, głązowiskach, rezerwatach, szlakach turystycznych, historii, kulturze...
 
Strona będzie popularyzowała informacje krajoznawcze o Pojezierzu Mrągowskim. Krajoznawstwo to szeroko pojęty zbiór wszelkich wiadomości o danym regionie nt. m.in. historii, w tym zabytków, geologii, geografii, przyrody, kultury itd. Mamy nadzieję, że strona przyczyni się wśród mieszkańców do samodzielnego poznawania regionu.

Strona cały czas powstaje, codziennie dopisujemy nowe artykuły, ciekawostki, zamieszczamy zdjęcia. Tworzymy ją tak, by była dla Was jak najciekawsza, byście nieustannie na nią wracali i nigdy się nie zawiedli.
 
Jeden z artykułów, do którego przeczytania już teraz Was zapraszamy, to
Ciekawostki geologiczne Mrągowa i okolic. A w nim m.in. o morenie martwego lodu koło Osiniaka i głazie z wykutymi we wczesnym średniowieczu misami ofiarnymi.
 
Zapraszamy -
www.poznajmragowo.pl

facebook
pinterest