Wystawa Fotografii - finał warsztatów kreacji

Zapraszamy na WYSTAWĘ będąca podsumowaniem WARSZTATÓW KREACJI, CHARAKTERYZACJI I FOTOGRAFII, które odbyły się podczas Ferii Zimowych w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

piątek, 21 lutego 2020 r. godz. 17.00 HOL Centrum Kultury i Turystyki

Uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki sztuki charakteryzacji oraz fotografii a także mieli możliwość wykreowania baśniowych postaci. Powstałe zdjęcia są efektem wspólnej twórczej, międzypokoleniowej  zabawy i pracy wielu osób - dzieci, młodzieży i dorosłych.

Osoby będące modelami miały możliwość wybrania sobie kostiumu, dzięki któremu wraz z odpowiednią charakteryzacją – mogły poczuć się jak wybrana baśniowa postać.  Każda wykreowana postać została sfotografowana w specjalnie przygotowanym studio fotograficznym.

Warsztat charakteryzacji poprowadziła artystka-charakteryzatorska, wykładowca szkoły charakteryzacji, z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie - Agnieszka Wojciechowska. Charakteryzacja polega na nadaniu charakterystycznych cech postaci, jej wyglądu, wieku, cech szczególnych. Chodzi o stworzenie nieszablonowego wizerunku, który wzmacnia np. efekt zmęczenia, postarzania czy uszkodzenia skóry, które uzyskuje się dzięki technikom makijażu, malowania na ciele, za pomocą profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do tego celu.

Warsztaty fotografii portretowej artystyczną opieką objął Lucjan Mikulski – pasjonat i zawodowy fotograf z ogromnym doświadczeniem w różnych rodzajach fotografii.

ZAPRASZAMY na magiczną, baśniową i kolorową wystawę!

facebook
pinterest