Narciarskie trasy biegowe

Trasa biegowa nr 1 - Długość pętli około 4 km

Trasa rozpoczyna się w ośrodku Nibork koło Sorkwit. W pierwszej swojej części biegnie duktami leśnymi wśród pięknej leśnej scenerii, następnie opuszcza las i prowadzi przez Krainę Wzgórz Otwartych Przestrzeni, gdzie przed narciarzami otwiera się przepiękny pagórkowy krajobraz. Trasa schodzi w dół w dolinę i biegnie u podnóży wzgórz. Dalej wspina się ostro na krótkim odcinku, aby najpierw na krótko ukryć się w lesie, a następnie poprowadzić narciarzy skrajem lasu i łąk. Trasa wraca lasem do Niborka i kończy się w ośrodku.

Trasa biegowa nr 2 - Długość pętli około 4 km

Trasa rozpoczyna się w ośrodku Nibork. W pierwszej swojej części biegnie skrajem lasu u podnóża wzgórzami. Dalej mija leśne uroczysko z cmentarzyskiem brzóz i wchodzi do lasu. Mija Diabelską Górę i ruiny opuszczonej wsi Szarloty. Za Szarlotami prowadzi najpierw skrajem lasu, a dalej na przemian otwartymi przestrzeniami i duktami leśnymi, kończąc swój bieg w Niborku  w ośrodku.

Trasa biegowa nr 3 - Trasa najdłuższa, Długość pętli około 7 km

Trasa rozpoczyna się w ośrodku Nibork. W pierwszej swojej części biegnie skrajem lasu u podnóża wzgórzami. Dalej mija leśne uroczysko z cmentarzyskiem brzóz i wchodzi do lasu. Mija Diabelską Górę i ruiny opuszczonej wsi Szarloty. Dalej biegnie spokojnie wśród zarośli, aby nagle długim zjazdem znaleźć się w dolinie. Dalej trasa dociera do jeziora Pierwoj, gdzie przed narciarzami roztacza się przepiękny widok zimowego jeziora z wyspą na środku. Trasa prowadzi dalej wzdłuż brzegu jeziora, i ponownie zagłębia się w las. Dalej biegnie po stromym zboczu dawnych umocnień wojskowych i łagodnie schodzi w Krainę Wzgórz Otwartych Przestrzeni. Trasa biegnie dnem doliny pomiędzy wzgórzami. U końca doliny wznosi się ostro aby ukryć się w lesie i poprowadzić narciarzy na przemian skrajami lasu i duktami leśnymi do Niborka. Trasa kończy swój bieg  w ośrodku.

 

TRASY SĄ OZNAKOWANE


Kontakt do ośrodka:

Pensjonat agroturystyczny "Nibork"
Nibork 10
11-731 Sorkwity,
+48 604522663
nibork@nibork.pl
www.nibork.pl

 

 

www.nibork.pl

 

 

 

facebook
pinterest