Plastycy z regionu nagrodzeni

Data dodania: 2007.10.23 00:00

Już po raz trzydziesty szósty w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbył się Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej. Do konkursu swoje prace, z dziedziny malarstwa, grafiki, rysunku, zgłosiło 60 plastyków amatorów z całego województwa. W sobotę 20 października poznaliśmy laureatów tegorocznej imprezy.

Przegląd ma na celu integrację i promocję amatorskiego środowiska plastycznego, wymianę doświadczeń i form twórczej pracy plastycznej, kontynuowanie sprawdzonych form działalności artystycznej oraz wychwycenie nowych, ciekawych zjawisk i osobowości twórczych.

Jury XXXVI Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej w składzie: Iza Jaśniewska (przewodnicząca jury, artysta plastyk), Agata Ciurla, Piotr Dondajewski (Prezes ZPAP Olsztyn), Wiesław Wachowski (artysta plastyk, ZPAP Olsztyn), Jan Gudelis (artysta plastyk, ZPAP Olsztyn), przyznało 3 nagrody i 2 wyróżnienia:

  • Krystynie Sól, za cykl “Pamiętniki z podróży” - I miejsce
  • Alicji Honoracie Miazga, za obraz „Wisła pod Kazimierzem” – II miejsce
  • Jolancie Fukowskiej-Mazurek za prace „Słodki sen”– III miejsce
  • Ewie Kuczewskiej za prace „Kwiaty biedrzyńca” – wyróżnienie
  • Joannie Kowalskiej za obraz „Maki” – wyróżnienie

Nagrody ufundowane zostały przez firmę CNC Serwis Henryka Gudelis Warszawa, Burmistrza Miasta Mrągowa oraz Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

Zapraszamy do oglądania prac konkursowych. Wystawa, której otwarcie odbyło się 20 października w Galerii Centrum, czynna będzie przez miesiąc.


Justyna Połomska

facebook
pinterest