Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaprasza na trzydniowe spotkanie z TAŃCEM WSPÓŁCZESNYM. W dniach 23-25 kwietnia Mrągowo stanie się stolicą tańca i gościć będzie znakomitych artystów - tancerzy. Już dziś zapraszamy na pokazy spektakli, wystawę fotografii, a także działania taneczne w przestrzeni miasta.

W programie:

piątek 23 kwietnia

pl. J. Pawła II

17.00 Taneczne działania w przestrzeni miasta w wykonaniu Pracowni Fizycznej AM w Łodzi

Centrum Kultury i Turystyki (ul. Warszawska 26, Mrągowo), bilet wstępu – 10 zł:

18.00 Good Girl Killer “P a r a l l e l"
 
Spektakl powstał [jak pisze autorka] z natłoku myśli, pragnień, zalewającego moją głowę słowotoku i ogromnego zdziwienia, że wszystko to może się zmieścić w jednej osobie, przede wszystkim zaś chyba z tęsknoty za spokojem." Bohaterka solowego spektaklu Magdy Jędry “Parallel“ stwarza wrażenie osoby zagubionej w swoim niezupełnie realnym świecie. Coś ciągle burzy misternie tkany kruchy porządek, który uparcie próbuje utrzymać. Na początku wytrwale realizuje wyuczony wystudiowany ruch, by potem zgubić rytm i wpaść w poszarpany trans. Zdaje się z przymusu podążać w kilku kierunkach jednocześnie. Wygląda to jakby przed czymś uciekała lub za czymś goniła. Całość doprawiona mocną, chaotyczną muzyką Matthew Herberta, a w równoległej formie uzupełniona otaczającymi tancerkę wizualizacjami.

Spektakl zrealizowany dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego i Urzędu Miejskiego w Gdańsku

taniec/choreografia - Magda Jędra
muzyka - loco star, Matthew Herbert, Contemporary noise quintet
projekt graficzny - Mariusz Krawczyk
reżyseria świateł - Michał Kołodziej

18.45 Otwarcie wystawy fotografii JAKUBA WITTCHENA

19.30 Pracownia Fizyczna działająca przy Akademii Muzycznej w Łodzi “A 3”

Przestrzeń. Obecność. Kształt. Ciało zamknięte w swej naturalnej geometrii. Spektakl zderza cielesność z czystą, matematyczną mapą sześcianu. Czy ustalając zasady da się ujarzmić nieprzewidywalność ruchu? Czy opierając konstrukcję spektaklu wyłącznie na formie i obecności ciała w przestrzeni da się uciec od kreacji postaci i fabuły?

choreografia – Jacek Owczarek
taniec: Mariola Benesz, Ula Borowiak, Martyna Jagodyńska, Joanna Jaworska, Aleksandra Klimiuk, Katarzyna Wolińska, Paweł Grala, Wojciech Łaba, Paweł Skalski


sobota 24 kwietnia

pl. J. Pawła II

14.00 Taneczne działania w przestrzeni miasta w wykonaniu Pracowni Fizycznej AM w Łodzi

Centrum Kultury i Turystyki, wstęp wyłącznie dla osób posiadających bilety na spektakle:

17.00 P r e z e n t a c j e konkursowe

21.00 Wieczór integracyjny dla uczestników projektu - wystąpi duet audiowizualny hatti vatti - Piotr Kaliński/Maciek Salamon


niedziela 25 kwietnia

Centrum Kultury i Turystyki, bilet wstępu – 10 zł

16.00 Występ laureatów

17.00 Teatr Dada von Bzdülöw "M a g n o l i a"

Wyobraźmy sobie kraj w środkowej Europie. Klimat jest tam zmienny. Niekiedy mrozy, niekiedy nieludzkie upały. Wszyscy w tym kraju żyją tak, jakby czekali na coś innego niż akurat jest. Człowiek w tym kraju chciałby zachować spokój ducha, ale albo mu za gorąco, albo za zimno. Albo moczy go deszcz, albo słońce rozmiękcza mózg. I nie ma się co dziwić, że ten człowiek ze środkowej Europy stale wymyśla sobie swoje życie na nowo.

I wyobraźmy sobie, że w tym kraju, w środkowej Europie, nie wiadomo dlaczego, rośnie sobie z rzadka Magnolia.

Przychodzi miesiąc maj i nagle z gałęzi tego drzewa wyskakują wielkie kwiaty. Zawsze widok tych kwiatów jest niespodzianką dla człowieka z kraju w środkowej Europie. Idzie sobie taki środkowoeuropejski człowiek ulicą, grzany pierwszymi promieniami upalnej wiosny, a tu przed nim Cud!!!  Wielkie kwiaty na gołych gałęziach!!!

Zachwyt. Mięknie mu wszystko w duszy. Gotowy jest kochać i trwać w miłości, troszczyć się o miłość... Nie ma co dodawać, że życie wydaje mu się nagle piękne. Wszystko naraz jest jakieś stabilniejsze, jakieś pełniejsze. Chce mu się żyć tylko tu i teraz, w kraju gdzie kwitnie magnolia!!! Powiedzmy, za dwa dni, mija człowiekowi entuzjazm. Idzie więc tam, gdzie zdarzył się Cud. Ale... W tym kraju środkowej Europy, ubiegłej nocy, nie wiadomo dlaczego, temperatura spadła poniżej zera... Dochodzi więc człowiek z nadzieją w sercu tam, gdzie zdarzył się Cud, ale tam już tylko gołe gałęzie i jakieś marne resztki, marne i zwiędłe.

Reżyseria: Leszek Bzdyl/Choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska oraz Leszek Bzdyl
Postaci: Katarzyna Chmielewska w roli Katarzyny Chmielewskiej, Leszek Bzdyl w roli Leszka Bzdyla
Muzyka: Mikołaj Trzaska
Kostiumy: Katarzyna Piątek
Światło: Michał Kołodziej

Informacje o imprezie znajdują się także
tu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego