Noc Świętojańska

Data dodania: 2010.06.15 14:10

Centrum Kultury i Turystyki wraz z Wydawnictwem MG (Warszawa) oraz Pensjonatem „Wileński” w Mrągowie zapraszają na NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ.

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA czy NOC KUPAŁY („KUPALNOCKA”) to czas spełniania marzeń o szczęśliwym życiu, miłości i łasce Wszechświata. Tradycyjnie na Prusach Wschodnich Noc ta obchodzona była hucznie, czasem połączona z poszukiwaniem białego kwiatu ligustru. Czas Kupały to także powrót do tradycji.

Tego wieczora będziemy mieli okazję uczestniczenia w wydarzeniu, na który złożą się:

- spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich promujące jej nową powieść "Czas w dom zaklęty"

- obrzędy „kupalnocki”, puszczanie wianków na rzece

- występ Zespołu Wokalnego Sukces pod kierownictwem Agaty Dowhań („Alibabka”) i Mariusza Garnowskiego, z repertuarem piosenek ludowych w nowoczesnych aranżacjach

- taniec w wykonaniu Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego pod kierownictwem Marty Szymborskiej

Po spotkaniu możliwość zakupu książki z autografem autorki. A do tego duchowa strawa: ciasteczka Kupały i czerwone wino gruzińskie, jedyne na świecie naturalnie półsłodkie, bo wyrabiane ze zmarzniętych winogron. Mile widziany niekrępujący strój z białymi akcentami.

To niecodzienne spotkanie odbędzie się 21 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18.00, przy Pensjonacie Wileński, ul. Wileńska 8 w Mrągowie, na brzegu rzeki Dajny.

WSTĘP WOLNY

facebook
pinterest