Próba Otwarta Teatru Mańja

Data dodania: 2010.06.08 15:22

Centrum Kultury i Turystyki oraz Teatr Mańja zapraszają 15 czerwca o godz. 18.00 na PRÓBĘ OTWARTĄ, w której widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia na żywo w procesie tworzenia spektaklu. Bazując na już pokazywanych spektaklach oraz fragmentach nowych utworów reżyser oraz młodzi aktorzy stworzą nową całość - spektakl, który niejako będzie powstawał na ich oczach.

Scenki z “Zielonej Gęsi” K.I Gałczyńskiego, “Dzidzibobo” Tadeusza Różewicza, fragmenty “Serenady” Sławomira Mrożka oraz dzieł Aleksandra Fredro:“Zemsta”, Śluby Panieńskie”, “Dożywocie” a także “Czarny Rodryg postrach Paryża” są kanwą, na której teatr “Mańja” podjął próbę zbudowania przedstawienia teatru w teatrze pod hasłem PRÓBA OTWARTA TEATRU MAŃJA.

Dla członków grupy będzie to świetna okazja do pokazania umiejętności, jakie zdobyli na przestrzeni tego roku szkolnego pod opieką Pawła Kisiela. Otwarta forma spektaklu – próby w bezpośrednim kontakcie z publicznością daje niesamowite możliwości ukazania kunsztu aktorskiego i własnej inwencji w tworzeniu na żywo etiud tematycznych, które jednakże nie mogą zakłócić konwencji samego przedstawienia.

Sala widowiskowa CKiT, wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy...

facebook
pinterest