Da się żyć, czyli wieczór autorski Bożeny Kraczkowskiej

Data dodania: 2012.01.04 13:57

Serdecznie zapraszamy 14 stycznia (sobota) o godz. 17.00 do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na wieczór autorski Bożeny Kraczkowskiej "Da się żyć!"

W programie:

Wystawa fotografii "Baletnice i tancerze, bo maki nie są jedynie kwiatami". Projekt powstał na przełomie maja i sierpnia 2011 roku. Początkowo ćwiczyłam tylko fotografowanie czerwieni, bo to bardzo trudny kolor do fotografowania. Jednak po kilku dniach zauważyłam, że maki nie są jedynie kolorem,że nie są jedynie kwiatami. Maki są wspaniałymi modelami. Wystawa jest zapisem nieustająco zmieniających się na wietrze makowych figur oraz światła. Od maja do końca lipca wykonałam ponad 3 tysiące zdjęć.

Promocja tomiku "Da się żyć" i prezentacja multimedialna projektu fotograficzno-poetyckiego pod tym samym tytułem. Na prezentację multimedialną składają się zdjęcia czarno-białe oraz ich kolorowe odbicia. Mocniejsza pozycja zdjęcia czarno-białego obrazuje moje pierwsze, pesymistyczne widzenie świata. Oczywiście autorka dostrzega kolory, jednak wymaga to sporego wysiłku, dlatego zdjęcie kolorowe stanowi jedynie odbicie zdjęcia czarno-białego. W czasie prezentacji Bożena Kraczkowska będzie opowiadać o zdjęciach i czytać wiersze z tomiku "Da się żyć!".
 
Bożena Kraczkowska, urodzona w Świdniku k. Lublina, od ponad 40 lat mrągowianka i olsztynianka. Ukończyła WSP - wych. muzyczne, UWM – dziennikarstwo. Na co dzień dziennikarz, redaktor w Gazecie Olsztyńskiej. Po pracy – pisarka, poetka, fotografik, pieśniarka.

• 1999 r. - I wydanie książeczki dla dzieci pt. "Hipcio" / wyd. Infopress" Olsztyn

• czerwiec 2006 r. - projekt malarsko-poetycki (z Mariolą Żylińską-Jestadt) pt. "Obraz do wiersza" / Art-Galeria Jarosława i Iwony Nowackich w Olsztynie

• wrzesień 2006 r. - wystawa fotografii / Galeria Sztuki "Baszta Bociania" Dobre Miasto

• 22 września 2006 r. - LAUR slamu poetyckiego pisma "Kulturka" (Olsztyńskie Medium Kulturalne)

• 25 stycznia 2007 r. - wystawa fotografii "Pejzaż i architektura" / Centrum Kultury Dobre Miasto

• 2 marca 2007 r. - projekt malarsko-poetycki (z Mariolą Żylińską-Jestadt) pt. "Wiersz do obrazu" / Galeria „Spichlerz Sztuk” / Miejski Ośrodek Kultury Olsztyn

• 12 maja 2008 r. - tekst do piosenki "Furtki trzy". Piosenka ukazała się na płycie Maryli Rodowicz "Jest cudnie" (SonyBMG Music Entertainment). Krążek zdobył status Diamentowej Płyty.

• 8 stycznia 2010 r. - wystawa fotografii "Śnieg biały, śnieg granatowy" / Wojewódzka Biblioteka Publiczna / Galeria Stary Ratusz w Olsztynie, przygotowanie zdjęć Jakub Bertrand, Studio AB, AFW Olsztyn.

• 7 lutego 2010 r. - druga odsłona wystawy "Śnieg biały, śnieg granatowy" / Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

• 15-16 października 2010 - wernisaż wystawy "Bonbons, Bilder und Balladen" / Schneverdingen (Niemcy / Dolna Saksonia).

• Listopad 2011 r. Wydanie tomiku poezji "Da się żyć" / wyd. ElSet Olsztyn

• 01 grudnia 2011 - wieczór autorski / Galeria Katarzyny Czajka Dorum Art Fabryka Kształtów i Barw Warszawa - Praga / promocja tomiku "Da się żyć".

• ciąg dalszy nastąpi: w przygotowaniu wydanie trzech części powieści dla dzieci: "Turkusowe wiśnie". Książki ukażą się w serii "Opowieści siedmiu leszczyn" nakładem wydawnictwa ElSet w Olsztynie.

facebook
pinterest