17. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal

Data dodania: 2013.10.21 11:14

Zapraszamy miłośników teatru, uczniów, mieszkańców na  

17. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal
który odbędzie się
29 listopada 2013 r. o godz. 10.00

w CKiT w Mrągowie.



“… całą duszą związana z teatrem,
uświadomiła nam jak wiele zła jest na świecie,
jak ważna jest więź między ludźmi,
ona pierwsza zrozumiała, że dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu …”

(Mańja o Kasi)


Przytoczone słowa stały się mottem imprezy teatralnej, która od wielu lat odbywa się w naszym mieście. Przegląd, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych miasta i województwa, ma na celu uczczenie pamięci tragicznie zmarłej członkini mrągowskiego Teatru Mańja – Kasi Kowal; propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom teatralnym i młodym aktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń. Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zyskał wsparcie Burmistrza Miasta Mrągowa, Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich i Towarzystwa Kultury Teatralnej.



Program 17. Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal
       
10.00      Teatrzyk  W KIESZENI                                     
(Węgorzewskie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgorzewie)
„Zabawa w Śpiącą Królewnę” Marta Niedziółka na podstawie sztuki Zofii Wójcik
scenariusz i reżyseria – Zofia Wójcik, Marta Niedziółka
dziecięcy 30’

10.35       Teatr ILUZJA

(Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie)
„A licho nie śpi…” inspirowany podaniami słowiańskimi
scenariusz, reżyseria – Danuta Stachelek
młodzieżowy 20’

11.00       Teatr WYJĄTKOWE SERCE
(Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie)
„Legenda o św. Jakubie, czyli historia, której nie było”
scenariusz i reżyseria – Eliza Kwiatkowska
młodzieżowy 30’

11.30       Teatr  NA CHWILKĘ   
                                         
(Węgorzewskie Centrum Kultury)
„Dziecko”
scenariusz i reżyseria – Marta Niedziółka
młodzieżowy 25’

12.00     Teatr DNIA ÓSMEGO

(Warsztaty Terapii Zajęciowej Mrągowo)
„Bywa i tak” wg poezji Wisławy Szymborskiej
scenariusz i reżyseria – Andrzej Burdziej
młodzieżowy 20’

12.30      Teatr ŚWIATŁO I CIEŃ

(Gimnazjum nr 13 w Olsztynie)
„eRPeG” wg tekstów własnych
scenariusz, reżyseria - Krzysztof Legowicz, muzyka – Emilian Spychalski
młodzieżowy 30’

przerwa 15 min.

13.15      Grupa Teatralna WO/MAN
(Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie)
„Stan wyjątkowy” w oparciu o scenariusz „Poczekalni” K. Chłoniewskiej
scenariusz i reżyseria – Monika Kazimierczyk i zespół
młodzieżowy 45’

14.00       Teatr BAŻYNIAK
(Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie)
„Świętoszek” Moliera
scenariusz, reżyseria – Iwona Podgórska
młodzieżowy 25’

14.30       Teatr  W KIESZENI                                            
(Węgorzewskie Centrum Kultury)
„Pa-Dam”
scenariusz i reżyseria – Marta Niedziółka
młodzieżowy 20’

15.00      Teatr PRZEBUDZENI
(Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Ostródzie)
„Za-ręczyny” spektakl autorski
scenariusz i reżyseria – Monika Kazimierczyk, Dariusz Wychudzi oraz zespół
młodzieżowy 25’


 

Patronat Honorowy
Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego


 

Współpraca:
Towarzystwo Kultury Teatralnej Oddział Okręgowy w Olsztynie

Fundatorzy nagród:
Starosta Powiatu Mrągowskiego
Burmistrz Miasta Mrągowa
Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich


Organizator:
Centrum Kultury i Turystyki

Sponsor:
Piekarnia ŁUŃSKI

facebook
pinterest