Kreatywna pamiątka z Mrągowa

Data dodania: 2018.12.17 14:04

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zachęca mieszkańców i turystów do wykonania zdjęcia z Mrągowa z wykorzystaniem lustrzanych konstrukcji nawiązujących do trzech największych festiwali. Fotografia ma być kreatywną pamiątką z wakacji i odpowiedzią na nowe trendy w turystyce.

Jedna z największych organizacji turystycznych na Warmii i Mazurach chce promować Mrągowo, miasto znane z festiwali takich jak Międzynarodowy Pikniku Country, Festiwal Kultury Kresowej i Mazurska Nocy Kabaretowej za pomocą selfie.

-Jedną z najpopularniejszych pamiątek z wakacji jest obecnie… po prostu zdjęcie. Wszystko dlatego, że żyjemy w czasach, w których dominującą rolę odgrywają obrazy. Nasza rzeczywistość jest wręcz przez nie kreowana. Kultura obrazu jest szczególnie zauważalna na portal społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram. – wyjaśnia Robert Wróbel, prezes  Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.

 

Konstrukcje, które powstały w ramach projektu  „Mrągowo – miasto festiwali” znajdują się przy ul. Wyspiańskiego oraz w Parku Lotników Polskich. Tam, zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą wykonać pamiątkowe selfie, a następnie umieścić je w sieci.  

Zadanie publiczne „Mrągowo – miasto festiwali” współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskim.

 

facebook
pinterest