Piknik Country
Piknik Country

SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ


W dniach 23-24 lipca 2021 zapraszamy na koncerty w amfiteatrze nad jeziorem Czos, natomiast w dniach 22-25 lipca 2021 zapraszamy na Plac Unii Europejskiej oraz Skwer Jana Pawła II na bezpłatny Piknik w Mieście.

 

Piknik Country odbywa się w Mrągowie. Na imprezy płatne zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru.

 

Ameno Event zdradził pierwsze szczegóły programu 40. Jubileuszowego Pikniku Country w amfiteatrze:

📌 23.07.2021, godz. 19:30
Koncert specjalny pt. „40 lat muzyki country w Polsce”
(„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”)
Udział wezmą:
Zespół „Zayazd” Lecha i Bożeny Makowieckich
Zespół „Grupa Furmana”
Alabama Band z gościnnym udziałem Roberta Anthony ( USA)
oraz  w programie  pt. „7 wspaniałych” z polskimi przebojami  40 lecia wystąpią:
Alicja Boncol, Karolina Jastrzębska, Lonstar, Tomasz Szwed, Mariusz Kalaga, Gang Marcela, Cezary Makiewicz, Wojciech Dudkowski, Michał Milowicz, Zbigniew Hofman, Klaudia Majkowska, Miro Kalisiewicz, Colorado Band – z towarzyszeniem zespołu festiwalowego pod kier. Janusza Nastarowicza i grupy tanecznej Caramelka (Czechy)

📌 24.07.2021, godz. 19:30
Piknik Country i Folk–40 edycja Festiwalu
Udział wezmą:
Zespół „Babsztyl” Zbigniewa Hofmana
Lonstar Band
Zespół Tomasza Szweda
oraz w koncercie pt. „Światowe przeboje” wystąpią:
Alicja Boncol, Karolina Jastrzębska, Agata Karczewska, Klaudia Majkowska, Joanna Dove, „Trio”, Lonstar, Mariusz Kalaga, Gang Marcela, Cezary Makiewicz, Wojciech Dudkowski, Michał Milowicz – z towarzyszeniem zespołu festiwalowego Country Dudes pod kierunkiem Jacka Wąsowskiego i grupy tanecznej Caramelka (Czechy)

Koncerty, które prowadzą: Korneliusz Pacuda, Marcin Kusy i Paweł Sztompke odbywają się w Amfiteatrze w Mrągowie przy ul. Jaszczurczej Góry.

 


 

Piknik Country w Mieście

W dniach 22-25 lipca 2021 zapraszamy na Plac Unii Europejskiej oraz Skwer Jana Pawła II do Mrągowa, które w tych dniach zmini się w polską stolicę country! W tym roku świętować będziemy 40. Piknik Country w Mrągowie! Z tej okazji wystąpią wyjątkowi goście!

22 lipca rozpoczniemy WESTERNOWYM GRANIEM w wykonaniu zespołu DROGA NA OSTROŁĘKĘ oraz POTAŃCÓWKĄ COUNTRY, na którą zaprosi nas zespół tańca liniowego. W dniach 23-25 lipca w ramach otwartych koncertów pod hasłem  PIKNIK COUNTRY W MIEŚCIE rozbrzmiewać będzie muzyka w wykonaniu znanych i lubianych wykonawców muzyki country. Nie zabraknie niespodzianek, powiewu świeżości oraz wspominania i świętowania 40. Jubileuszu Pikniku Country w Mrągowie! Oprócz koncertów czekają nas spotkania i inne atrakcje: Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka, spotkanie wspominkowe "W samo południe z Korneliuszem Pacudą", wystawa fotografii z 40 lat Pikniku oraz wydarzenie pod pieczą Czarka Makiewicza pod hasłem "40. Gitar na 40. Piknik Country".

Organizatorem Pikniku Country w Mieście jest Mrągowskie Centrum Kultury.

P R O G R A M *

PIKNIK COUNTRY W MIEŚCIE 2021 r.
22-25 lipca


22.07 (czwartek) Skwer Jana Pawła II

19.00 Westernowe granie z potańcówką country:
DROGA NA OSTROŁĘKĘ oraz SILESIAN LINE DANCE

23.07 (piątek) Plac Unii Europejskiej

17.00 Orkiestra Dęta Mrongovia
Otwarcie Pikniku w Mieście
18.00 BABSZTYL
19.30 ŚLAD          
21.00 BLUEBERRY HILL

24.07 (sobota) Plac Unii Europejskiej
            
15.00-18.00 Przepustka do Mrągowa – prezentacje zespołów:
ANDY GORECKI BAND, THE BL BLUES BAND
19.30 YELLOW HORSE
21.00 DRINK BAR

Skwer Jana Pawła II

11.30 „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” - 40. GITAR na 40. Piknik Country
12.00 Spotkanie autorskie „W samo południe z Korneliuszem Pacudą”
13.00 STACJA FOLK  
18.00 THE ROADHOUSE

25.07 (niedziela) Plac Unii Europejskiej 
           

12.30 GMG - Grażyna i Mariusz GARNOWSCY
14.00 MICHAEL LONSTAR
15.30 11. Memoriał taneczny im. Andrzeja Fabisiaka
16.00 TOMASZ SZWED
17.30 CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

hol Mrągowskiego Centrum Kultury
WYSTAWA „40. lat Pikniku Country w Mrągowie”

Organizatorem Pikniku Country w Mieście jest Mrągowskie Centrum Kultury.* program może ulec zmianom

 

Wstęp na wydarzenia w ramach Pikniku Country w Mieście jest bezpłatny.

 

W 2021 roku Piknik Country odbędzie się już po raz 40.

Dwie pierwsze edycje Pikniku Country odbyły się w Jeleniej Górze i Karpaczu w dniach 23 – 26 sierpnia 1982 roku. Gwiazdami z zagranicy byli wtedy Mirek Novák & "Greenhorns" (CSRS), "100 Folk Celsius" (Węgry). Już wtedy wiadomo było, że goście z zagranicy są ważnym elementem Pikników Country.

Jesienią 1982 roku reżyser telewizyjnej „Dwójki” Zbyszek Proszowski kręcił reportaż na Mazurach. Po powrocie spotkał się z kolegami ze Stowarzyszenia Muzyki Ludowej Country i zaproponował, aby następny Piknik zorganizować właśnie w Mrągowie. Na przełomie stycznia i lutego 1983 Proszowski wspólnie z Korneliuszem Pacudą, znanym popularyzatorem muzyki country, przyjechali do Mrągowa, aby porozmawiać z władzami o organizacji Festiwalu. Wybrano miejsce, w błyskawicznym czasie z nieocenioną pomocą wojska wybudowano amfiteatr i od 1983 roku Piknik na dobre zagościł nad jeziorem Czos.

Festiwal stał się legendą
Piknik z roku na rok przyciągał coraz większą rzeszę widzów. Na scenie w Mrągowie chciały występować zespoły country z kraju i zagranicy. Wielu artystów chętnie wracało po pierwszej wizycie m.in. Western Union" & Larry Schuba (RFN), „Jim Craig (Szkocja)”, „Wilk und Friends" (NRD), "Kukuruza" (Rosja) i inne. Polskie zespoły przez Mrągowo trafiały do szerokiej publiczności. Swoimi występami publiczność porywali Tomasz Szwed, Lonstar, Paweł Bączkowski i "Strefa Country". W 1986 r. w amfiteatrze zagrała pierwsza gwiazda z USA Rattlesnake Annie. Po niej przybyli nastepni m.in. George Hamilton IV, Freddy Weller, David Allen, Heathem Myles, Kathy Mattea.

Piknik w Mieście od 1995 roku
Był okres, kiedy mieszkańcy Mrągowa nie sprzyjali piknikowi. Receptą na zmianę okazała się propozycja zorganizowania od 1995 roku równoległej imprezy „Piknik w Mieście”, w ramach której od 1996 roku odbywają się koncerty, parada atrakcyjnych pojazdów, bryczek konnych i wielu innych atrakcji. Miasto zaczęło żyć festiwalem, a mieszkańcy uczestniczyć w imprezach otwartych. Piknikowi towarzyszą również imprezy okolicznościowe, m.in.: maraton pływacki, turniej brydżowy, wystawy.

"Wszystkie drogi..." hymnem Pikniku
W 1997 r. Cezary Makiewicz zdobył I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country za utwór „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Piosenka spodobała się nie tylko jury, ale również podbiła serca festiwalowej publiczności i stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie. Również w 1997 roku Halina Gąsiorowska zaprasza do Mrągowa pierwszych harley’owców. Stali się oni na kilka lat tradycyjną dekoracją amfiteatru nad Jeziorem Czos.

Country Europa od 1989 roku
Podczas XVII festiwalu w 1998 roku zorganizowano pierwszy konkurs COUNTRY EUROPA. Nagrodę publiczności zdobyła wtedy polska grupa Colorado. Kolejne edycje nagradzały znanych i kochanych wykonawców country, a w jury zasiadały światowe sławy jego gatunku, m.in. na w pierwszych edycjach Anita Cochran MC Kennard, Chad Brock.

Piknik na antenie telewizyjnej
Z Piknikiem Country od samego początku związany był Program 2 Telewizji Polskiej. Sytuacja się zmieniła od 2006 roku, kiedy to Festiwal gościł do 2013 roku na antenie TV Polsat.

 

 

 

Bilety w cenach: 99 zł, 109 zł, 139 zł, 175 zł i 250 zł

Bilety do kupienia:
👉 online w
ww.ebilet.pl/muzyka/festiwale/piknik-country

👉 w recepcji Mrągowskiego Centrum Kultury (ul. Warszawska 26), codziennie w godz. 12:00-20:00, tel. 89 743 34 66.

Organizatorzy:

Ameno Event


Przy współpracy - Burmistrza Miasta Mrągowa

Organizacja imprez w mieście  -  Mrągowskie Centrum Kultury

Odwiedź: www.facebook.com/PiknikCountryMragowo

 

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

 

Mrągowo

Mikołajki

Kosewo

Młynowo

Piecki

Sorkwity

Marcinkowo