Koncert Jacka Brzeszczyńskiego w Mikołajkach

W Mikołajkach wystąpi Jacek "Jazzek" Brzeszczyński. Koncert zaplanowano na najbliższy piatek 21 czerwca na godz. 19.30. Wstęp jest wolny.

Jacek to wokalista jazzowy, aktor scen muzycznych, instrumentalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów. Absolwent Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach o specjalności Wokalistyka Jazzowa. Charyzmatyczna osobowość, niepowtarzalna barwa głosu oraz elastyczność stylistyczna pozwala mu swobodnie poruszać się w takich gatunkach jak: soul, jazz, r&b, pop, blues. Laureat konkursu Radia Katowice “Chcę być gwiazdą”.

Od roku 2002 doskonalił swój warsztat wokalno-aktorski w Teatrze Rozrywki w Chorzowie jako członek zespołu wokalnego, następnie artysta tego teatru. Brał udział w dużych produkcjach musicalowych i rozrywkowych sceny teatralnej, m.in. w spektaklach: “West Side Story” (Bernardo), “Jesus Christ Superstar” (św.Piotr), “Skrzypek na dachu” (Mendel), “Dyzma Musical” (Antoniewski), “SPIN-Musical” (Mark), “Rent-Musical” (Roger)

Współpracował z wieloma big bandami wśród takich artystów jak Ewa Bem, Krystyna Prońko, Maciej Maleńczuk, Maciej Balcar, Janusz Radek. W 2008 r. zdobył uznanie jako wokalista jazzowy w smooth-jazzowym projekcie “The-moons” koncertując na scenach jazzowych całej Polski.

W jazzowym składzie pracuje obecnie nad autorskim projektem, który ukaże się na początku 2019 roku. Jest fascynatem twórczości Stinga oraz autorem pracy teoretycznej na temat: “Wpływ filozofii buddyjskiej i religii chrześcijańskiej na życie i twórczość Stinga”.

Źródło: CK Kłobuk

facebook
pinterest