Mikołajki w Mikołajkach

Konkurs na świąteczne pierniki oraz - to już w same Mikołajki w Mikołajkach - świąteczny turniej szkół. Gmina Mikołajki oraz Centrum Kultury "Kłobuk" zapraszają uczniów lokalnych szkół do zabawy.

Tworzyli pocztówkę!
Świąteczna pocztówka stworzona przez uczniów mikołajskich szkół i przedszkoli będzie promować naszą gminę w oryginalny sposób: co roku wszyscy wysyłamy kartki z życzeniami do swoich bliskich, często rozsianych po całej Polsce. W tym roku będzie można napisać je na oryginalnych i unikatowych kartkach stworzonych rękoma utalentowanych, młodych artystów. Zwycięskie prace zostaną bowiem wydrukowane i rozdane 8 grudnia podczas Mikołajek w Mikołajkach. Udział w konkursie brali uczniowie placówek edukacyjnych z terenu Gminy Mikołajki. Prace zbierano do 13 listopada 2019 r. teraz oczekujemy na decyzje jury.

Upiecz piernik!
Kolejnym konkursem, do którego można już się przygotowywać, jest przygotowanie piernika lub ciasteczek piernikowych. Oprócz samego przygotowania wypieku należy udostępnić też przepis. Wszystko po to by dzielić się z innymi tak jak nakazuje świąteczna tradycja. Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić najpóźniej w dniu imprezy (8 grudnia 2019 r., w godz.9.00 - 10.00) lub wcześniej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres klobuk@mikolajki.pl. Gotowe ciasto wraz z przepisem na jego wykonanie należy dostarczyć bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy Mikołajki w Mikołajkach.

Rywalizuj w turnieju!
Ostatnią przygotowywaną atrakcją świąteczną na Mikołajki w Mikołajkach jest sprawnościowy turniej szkół. Drużyny reprezentujące placówki edukacyjne z terenu Gminy Mikołajki rywalizować będą o puchar Sielawowego Króla. Zgłoszenia szkoły przesłać muszą do 29 listopada 2019 r. na adres mailowy: klobuk@mikolajki.pl.

Regulaminy do pobrania...

facebook
pinterest