IT Mrągowo IT Mrągowo IT Mrągowo IT Mrągowo IT Mrągowo IT Mrągowo IT Mrągowo


Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej.
Aktualności

Newsletter
Zapisz się do newslettera
Pogoda
02.08.2015
Kiedy spieka w sierpniu trwała, Zima długo będzie biała.Prognoza dla miast:
Mrągowo
Mikołajki


Baza turystyczna
Kalendarz imprez
 ‹‹  sierpień 2015  ››
Po Wt Śr Cz Pi So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Atrakcje turystyczne Ziemi Mrągowskiej

Strona www.it.mragowo.pl jest nowoczesnym portalem i internetowym przewodnikiem po Mazurach w jednym. Turysta odwiedzający witrynę znajdzie na niej praktyczne informacje turystyczne, od noclegu przez gastronomię po atrakcje turystyczne regionu. Portal to Informacja Turystyczna Mazur w sieci. Serwis powstał by promować turystycznie Mazury. Strona jest przyjazna w użytkowaniu. Internauci  szybko i sprawnie znajdą najważniejsze dla siebie informacje. Zawiera kompleksową i funkcjonalną bazę danych w formie wyszukiwarki. Portal ma intuicyjny layout, nowoczesny design, czytelny układ treści oraz przyjazną kolorystykę.

Strona zawiera rozbudowaną wyszukiwarkę danych, za pomocą której można znaleźć obszerną listę podmiotów turystycznych. Narzędzie pozwala na szybkie zaplanowanie atrakcyjnych wczasów na Mazurach. Turystycznych obiektów szukać można w całej bazie danych lub wskazując konkretną miejscowość na przykład znany i lubiony port żeglarski Mikołajki. Narzędzie dostosowane jest również do zaawanasowanego wyszukania poprzez łączenie kategorii. Opisując możliwość obrazowo, odwiedzający który szuka organizatorów spływów kajakowych rzeką Krutynią powinien powiązać miejscowość Krutyń z wypożyczalniami kajaków. Wyszukiwarka pozwala również na znalezienie pożądanego obiektu poprzez wpisanie słowa klucza.

Portal to nie tylko jedna z największych turystycznych baz Mazur, serwis jest również zestawieniem informacji o regionie z naciskiem na Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Menu główne posiada tematycznie utworzone zakładki, które prowadzą do artykułów opisujących między innymi atrakcje turystyczne Mazur. Aktualizowany na bieżąco internetowy kalendarz imprez, który znajduje się w prawym marginesie portalu pozwala poinformować naszych gości o intersujących wydarzeniach takich jak festiwale czy koncerty, odbywających się na Mazurach. A jest ich przecież sporo. To intuicyjne narzędzie powiązane jest z artykułami z dynamicznego działu „Aktualności”.

Multimedialne narzędzie jakim jest interaktywna mapę powiatu mrągowskiego, pozwala na efektywne zaplanowanie zwiedzania Mazur, tak aby jak najwięcej atrakcji zostało uwzględnionych w naszym turystycznym planie podróży. To również zestaw praktycznych wskazówek dla osób, które chcą aktywnie na Mazurach spędzić swój czas. Atrakcyjność strony podnosi bogata galeria zdjęć Mazur. Stronę wzbogacają również tematyczne banery w lewym marginesie. Po kliknięciu na nie automatycznie zostajemy przeniesieni na konkretną część serwisu. Pozwala to dostosować zawartość strony do poszczególnych zainteresowań odbiorów. Najważniejszym z nich to baner Noclegi.

Mazurski Portal Turystyczny www.it.mragowo.pl

jest turystyczną encyklopedią o Mazurach.


Mrągowo, Mikołajki... Któż nie zna tych miejsc... Jesteście na Ziemi Mrągowskiej. Są to miejsca piękne i niepowtarzalne - tu zmienia się ludzkie życie. Za sobą zostawiacie pośpiech, gonitwę, pracę na wczoraj i wręcz bezwolnie wchodzicie w krainę między jeziorami. Tu nie ma nudy – przyroda sama ugości, nie tylko ta dzika z Mazurskiego Parku Krajobrazowego, ale również ta na wyciągnięcie ręki – z ciemnymi sosnami w pobliskim lesie, z migotliwym jeziorem i białą żaglówką na horyzoncie. Na naszej stronie znajdziecie wiele przydatnych informacji np. noclegi w Mrągowie, noclegi w Mikołajkach, na Ziemi Mrągowskiej, opis najważniejszych atrakcji turystycznych czy propozycję odnośnie zaplanowania pobytu.

Mrągowo jest dla wszystkich. Bo jeśli chcecie wrażeń i śmiechu, który wszak zdrowiem jest zwany, dostarczy Wam tego mrągowska Mazurska Noc Kabaretowa. Po śmiechu czas na muzykę country – Mrągowo i Mazury z niej właśnie słyną, a polscy kowboje do granic miasta przybywają w ostatni weekend lipca, aby bawić się na słynnym Pikniku Country. Na to niezwykłe połączenie muzycznych wrażeń w Mrągowie, czekają co roku melomani z całej Polski. Nie przegap więc Mrągowa! Nie przegap także Miasteczka Westernowego Mrongoville! Jest ono odwzorowaniem typowego miasteczka z Dzikiego Zachodu z drugiej połowy XIX wieku.

Tymczasem nie tylko z Polski, ale również zza kresowych granic wybiorą się w sentymentalną podróż na Mazury ci, których serca biją tutaj, w polskim kraju i na polskich Mazurach.

Festiwal Kultury Kresowej,  który gości w Mrągowie w sierpniu, to festiwal patriotyzmu i pięknej muzyki. Ich twórcy bardzo upodobali sobie Mrągowo. W Mrągowie warto odwiedzić Muzeum, które znajduje sie w zabytkowym ratuszu.                                                  

Do ciekawych, a jednocześnie mniej znanych atrakcji turystycznych Mrągowa należy obecny kościół prawosławny, a dawniej synagoga. Budynek bożnicy żydowskiej to jeden z nielicznych tak dobrze zachowanych w Polsce.  

W Gminie Mrągowo kolejna atrakcja, zupełnie nowa - Góra Czterech Wiatrów. To za jej sprawą na Mazury zawitały stoki górskie - rajem dla narciarzy będące. Nocleg w pięknym mazurskim miasteczku znajdzie każdy zapalony narciarz. Po męczącym dniu na stoku, restauracje i bary w Mrągowie serwują pyszne regionalne potrawy.

Mazury to nie tylko Mrągowo. Niemal tuż obok, zaledwie 20 kilometrów od Mrągowa jest Stolica Żeglarzy - Mikołajki. Ci, którzy tu zajrzą, znajdą relaks, jakiego szukali: rejs pod żaglami, statkiem spacerowym lub spływ kajakiem, wędrówkę rowerem, na własnych nogach, na końskim grzbiecie lub bryczką i wiele innych atrakcji. Mikołajki są perełką Mazur. Jest to miasteczko, które w sezonie letnim nigdy nie zasypia. Mikołajki czekają na Ciebie wraz z różnorodnością swoich propozycji. 

W środku zimy portowe tawerny i knajpki w Mikołajkach  nie rozbrzmiewają wprawdzie szantami, w powietrzu nie unosi się smakowity zapach smażonej ryby, ale niewątpliwie leniwa atmosfera zarówno Mrągowa jak i Mikołajek ma swój niepowtarzalny urok. Wystarczy wybrać się na wieczorny spacer brzegiem uśpionych jezior w blasku latarni i padającego śniegu - to prawdziwa przyjemność. Mazurskie miasteczka, takie jak Mrągowo i Mikołajki, to miejsca pozostające w pamięci na bardzo długo. Gmina Piecki powita turystę czarem swoich lasów - bo prawie połowa powierzchni to stary drzewostan.

Mazury to również bogactwo jezior ogromne, a ich piękno niepowtarzalne. Przez niemalże całą gminę płynie magiczna rzeka Krutynia, która przyciąga turystów z całego świata. Jej szlak rozpoczyna się w Sorkwitach, prowadzi przez wiele jezior, połączonych strugami i rzeką Krutynią, a kończy się ujściem do jeziora Bełdany. Środkowy odcinek rzeki między Bieńkami a wsią Krutyń biegnie przez gminę Piecki, gdzie można odpocząć w stanicach wodnych w Bieńkach, Zgonie, Krutyni i Nowym Moście. Natomiast bogate w runo obszary leśne są wspaniałym miejscem dla miłośników grzybobrania. 

Gdyby szlak mazurskiej Krutyni rozpocząć się więc chciało, dotrzemy najpierw do Sorkwit, których nazwa ma swoje ciekawe pochodzenie.  Początek wzięła z języka litewskiego, w którym "sargas" - wartownik, "wieta" - miejsce. I jak to z nazwami bywało - nie nadaremnie nadawane były. Bo nad Sorkwitami jakoby wielki pałac trzyma wartę, pięknie położony nad wyjątkowym  Jeziorem Lampackim, ale wcześniej to tu właśnie była staropruska strażnica, która bezpieczeństwa okolic strzegła. Dziś w Parku zobaczyć można piękny szlak spacerowy, z drzewami do samego nieba, o których tubylcy mówią, że to mazurskie sekwoje. I kolejna atrakcja - szlak Rzeki Dajny. To nowy szlak, warto go poznać i przepłynąć nim. Wypłynąć można z Mrągowa lub z Piecek.

Ziemia Mrągowska wita gości przybyłych błękitem jezior i zielenią lasów, z roślinnością rzadką i grzybami. A zwierzyny leśnej wokół mnóstwo, zda się - na wyciągnięcie ręki. Taka to Ziemia Mrągowska zaczarowana, magiczna. To miejsce, gdzie się gwiazdy zbiegły...

 

Prześlij znajomemu

Sugeruj poprawkę

Pobierz w formacie PDF

Wersja do wydruku

facebook