Któż z nas nie zna skeczu o chińskiej zupie? Któż z nas nie pamięta relacji z otwarcia hipermarketu? (Halo, halo Mietku! Halo, halo Franku!). Kabaret ANI MRU-MRU kojarzy nam się ze świetnym humorem, niebywałą dykcją i rzadko spotykaną grą aktorską.

Historia kabaretu ANI MRU-MRU nie jest długa, bo kabaret nie jest aż taki stary. Powstał tak naprawdę we wrześniu 1999 roku. Za datę powstania przyjmuje się datę pierwszej próby, na której byli obecni wszyscy ówcześni wykonawcy: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik - pomysłodawca i założyciel.
Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu Hades, klubu który jako jedyne miejsce w Lublinie wierząc w ANI MRU-MRU udostępnił miejsce na próby i występy. W  2000 roku miał miejsce pierwszy Wieczór z Kabaretem do którego zaproszono Marcina Wójcika i Joannę Kolibską.
I przyszedł czas na zaistnienie na ogólnopolskiej scenie kabaretowej - kabareciarze pojechali na III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich "Wyjście z Cienia" do Gdańska. Tam zostali zauważeni i docenieni, o czym można przekonać się przeglądając nagrody. Kabaret ANI MRU-MRU bierze udział we wszystkich festiwalach i przeglądach oraz występuje wszędzie tam gdzie zostanie zaproszony... Już wkrótce wystąpi w Mrągowie - organizatorzy liczą na to, że występ odbędzie się przy pełnej widowni. Bilety do nabycia w Centrum Kultury i Turystyki.

  

Więcej o Kabarecie ANI MRU MRU...