Od 1 stycznia 2021 r. informacja turystyczna stała się częścią Referatu Promocji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Mrągowie. Zadania realizowane przez Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, działające do 31 grudnia 2020 r. w ramach Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, zostały przeniesione do Urzędu Miejskiego. Od tegorocznego wysokiego sezonu turystycznego informacja turystyczna będzie funkcjonować w centralnej części Mrągowa - Ratuszu Miejskim, tak by ułatwić dostęp do informacji wszystkim zainteresowanym turystom i mieszkańcom. 

Oficjalne uruchomienie punktu informacji turystycznej w ratuszu nastąpiło 4 maja 2021 r.

Praca informacji turystycznej skupiona jest na 3 poziomach działania, do których należą:

1. Obsługa bezpośrednia

2. Obsługa internetowa

      • strona internetowa www.it.mragowo.pl

Strona internetowa jest dobrze wypozycjonowana, znana, aktualna i wiarygodna. Według statystyk Google Analytics od stycznia do grudnia 2020 zarejestrowano 306 009 użytkowników.

     • Social Media

- Facebook Visit Mrągowo

Fanpage jest platformą prezentacji atrakcji turystycznych miasta, historii, ciekawostek oraz bieżących działań Ref. Promocji. To kanał informacji dedykowany nie tylko turystom, ale również mieszkańcom Mrągowa.

- Instagram visit.mragowo

XXI wiek zdominowany jest przez obraz. Jednym z najpopularniejszych tworów kultury obrazkowej jest Instagram. Informacja turystyczna tworzy komunikację obrazkową za pomocą konta @visit.mragowo, gdzie umieszczane są zdjęcia Mrągowa, atrakcji turystycznych, ciekawych miejsc, a także fotografie z festiwali i mniejszych kulturalnych wydarzeń.

3. Funkcjonowanie informacji w przestrzeni miejskiej

Informacja dotycząca imprez miejskich zostanie wyeksponowane na nośnikach reklamowych - gablotach, słupach ogłoszeniowych, billboardach rozlokowanych na terenie miasta.

W ramach promocji internetowej wydarzeń oraz w przestrzeni miejskiej trwają prace nad opracowaniem spójnej strategii komunikacji w zakresie promowania wydarzeń kulturalnych i opracowaniu symbolu spajającego wszystkie działania w ramach Festiwalowego Mrągowa. Opracowane w ten sposób logo posłuży do stworzenia spójnego systemu promocji wydarzeń na FB Festiwalowe Mrągowo, stronie www.it.mragowo.pl oraz w przestrzeni miejskiej na nośnikach reklamowych. W ramach promocji wydarzeń pracownicy informacji turystycznej zebrali wszystkie przedsięwzięcia miejskie w formie kalendarza na sezon letni 2023.

Nowym zadaniem pracowników punktu informacji turystycznej jest prowadzenie ewidencji innych obiektów świadczących usługi hotelarskie. Prowadzenie takiej ewidencji należy do obowiązku Burmistrza Mrągowa – art. 38 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 2211). Każdy kwaterodawca świadczący usługi hotelarskie ma obowiązek zgłosić, w formie pisemnej na formularzu wniosku, obiekt do ewidencji.

  Bądź na bieżąco z naszymi działaniami i obserwuj FB Visit Mrągowo

Zobacz:

2024 

Czerwiec 2024 w biurze IT Mrągowo

W czerwcu 2024 nasze biuro odwiedziły 722 osoby, w tym 607 z Polski i 115 z zagranicy. Turyści zagraniczni przyjechali do nas z Niemiec, Czech, Belgii i Litwy. Odebraliśmy kilkadziesiąt telefonów. Mamy z Wami kontakt również mailowy i poprzez Messenger.

Pamiętajcie, że w wakacje IT Mrągowo pracuje 7 dni w tygodniu (poniedziałek-piątek 8:00-16:00, sobota-niedziela 10:00-16:00). Obserwujcie również nasze media społecznościowe FB Visit Mrągowo, IG Visit Mrągowo oraz odwiedzajcie strony www.it.mragowo.pl – tam aktualne informacje znajdziecie 24h na dobę/7 dni w tygodniu.

Nowe publikacje promujące Gminę Mrągowo

Informacja Turystyczna*** w Mrągowie działająca w strukturach Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie realizuje zadania Gminy Mrągowo z zakresu turystyki i promocji. Jednym z zadań wynikających z podpisanego porozumienia jest tworzenie materiałów promocyjnych Gminy. 

Dzisiaj dotarły z drukarni opracowane przez nas ulotki dotyczące Nikutowa, Marcinkowa, Grabowa, Wierzbowa oraz szlaku pieszo-rowerowego Mrągowo-Piecki-Krutyń. 

Bezpłatne dwustronne ulotki w formacie DL są dostępne w naszym Referacie mieszczącym się w zabytkowym ratuszu w centrum Mrągowa. Dołączyły do kilkunastu innych promujących zabytki i atrakcje Mrągowa oraz Gminy Mrągowo.

Zmiana godzin pracy IT Mrągowo

Z początkiem wakacji zmieniamy dni i godziny pracy. IT Mrągowo będzie pracowało 7 dni w tygodniu. Zapraszamy.

Dwujęzyczna ulotka dotycząca opłaty miejscowej przeznaczona dla turystów.

Na prośbę właścicieli obiektów noclegowych z Mrągowa przygotowaliśmy ulotkę dotyczącą opłaty miejscowej – jest ona dwujęzyczna (polsko-niemiecka) i przeznaczona dla turystów. Turysta dowie się z niej czym jest opłata miejscowa, ile wynosi w 2024 r., gdzie można ją zapłacić oraz na jakie cele zostanie przeznaczona.

Czerwcówka 2024 w Mrągowie i Gminie Mrągowo

Czerwcówką nazywamy potocznie długi weekend czerwcowy, który zaczyna się w czwartek, w katolickie święto Bożego Ciała, a kończy w niedzielę. Jeśli ktoś weźmie urlop w piątek, czeka go 4-dniowy długi weekend czerwcowy. Warto spędzić go w Mrągowie i Gminie Mrągowo.

 Majówka 2024 w Mrągowie i Gminie Mrągowo

Długi weekend majowy może trwać aż 5 dni - wystarczy wziąć 1 dzień wolnego, aby cieszyć się długim wypoczynkiem! Wolnego czasu mamy coraz mniej, warto więc sprawić, aby był niezapomniany. Poznaj miejsca warte zobaczenia w Mrągowie i Gminie Mrągowo oraz skorzystaj z wydarzeń, które oferuje Ci nasze miasto i gmina. Sprawdź również, jak aktywnie spędzić Majówkę na szlakach turystycznych Mrągowa i Gminy Mrągowo.

Przedłużono Rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom dla Informacji Turystycznej w Mrągowie

Certyfikowana Informacja Turystyczna*** działająca w strukturach Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie otrzymała od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego przedłużenie Rekomendacji jako Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. 

Po raz pierwszy Rekomendację przyznano dla IT Mrągowo*** w 2023. W tym roku przedłużono jej ważność do 31.01.2025 r.

Dzień Wagarowicza - Spędź go na queście Poznaj Mrągowo

W następny czwartek według obliczeń, możesz zostać Wagarowiczem.

Nauczycieli z uczniami do zabawy zapraszamy, quest Poznaj Mragowo do rozwiązania mamy! 

Wiosenną zabawę zapewniamy, a na koniec skarby dla wszystkich mamy!

Zbieramy powojenne zdjęcia i wspomnienia z Mrągowa

Kontynuujemy akcję z poprzednich lat i zbieramy powojenne zdjęcia Mrągowa. Stare, czarno-białe fotografie mają niesamowitą moc przyciągania. Zatrzymują wzrok na dłużej i wywołują uczucie nostalgii. Często lepiej niż kolor pokazują nastrój. Z ciekawością przyglądamy się im, bo przedstawiają świat, którego już nie ma. Jest to swego rodzaju fotograficzny wehikuł czasu, który pozwala nam cofnąć się o kilkadziesiąt lat i przekonać, jak wtedy wyglądało nasze miasto, jak wyglądali mieszkańcy (strój, fryzura) i co robili na co dzień.

Opłata miejscowa

To lokalna opłata pobierana od osób fizycznych przebywających w Mrągowie w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych dłużej niż dobę w obiektach świadczących usługi hotelarskie.

Quest Poznaj Mrągowo na każdą porę roku

Kiedy jest dobry czas na pokonanie naszego questu i poznanie Mrągowa? Zawsze! Ferie coraz bliżej. Przypominamy, że quest jest całoroczny. Zapraszamy do zabawy.

Ferie zimowe 2024 w Mrągowie i Gminie Mrągowo

Spędź aktywnie ferie zimowe w Mrągowie i Gminie Mrągowo. Zebraliśmy oferty, które pozwolą Wam ciekawie zaplanować te zimowe 2 tygodnie. Do wyboru, m.in. quest Poznaj Mrągowo, zajęcia edukacyjne w muzeum, bogaty repertuar kinowy, lodowisko, sporty zimowe na Górze Czterech Wiatrów, różnorodna oferta Mrągowskiego Centrum Kultury i wiele więcej.

Porozumienie pomiędzy Gminą Mrągowo a Gminą Miasto Mrągowo w sprawie powierzenia Gminie Miasto Mrągowo wykonywania zadań własnych z zakresu turystyki i promocji Gminy Mrągowo.

Od lat IT Mrągowo prowadzi zadania Gminy Mrągowo z zakresu turystyki i promocji, do których należy m.in. gromadzenia, aktualizacji i przetwarzania informacji z terenu gminy Mrągowo w zakresie produktów turystycznych: bazy noclegowej, bazy gastronomicznej, bazy kulturalno-rozrywkowej, bazy sportowej, atrakcji przyrodniczych, atrakcji historycznych, imprez kulturalno-rozrywkowych.

Zajmujemy się również dystrybucją informacji i ich udostępnieniem na terenie kraju i za granicą; tworzeniem bazy zdjęć fotograficznych w celu wykorzystania ich w materiałach promocyjnych; wydawaniem i kolportażem materiałów promocyjnych i informacyjnych; współpracą z mediami; poradnictwem dla turystów indywidualnych, organizatorów wypoczynku i innych zainteresowanych podmiotów oraz współpracy z branżą turystyczną z Gminy Mrągowo.

 

2023

Zobacz "Działalność IT Mrągowo w 2023"