SPIS TREŚCI

 

 

ARTYKUŁ

Festiwal Kultury Kresowej to drugi co do wielkości festiwal organizowany od 1995 roku wmrągowskim amfiteatrze. Jest prezentacją artystycznej przeszłości i tradycji Polakówzamieszkałych na byłych Kresach. W festiwalu biorą udział polskie zespoły folklorystyczne, chóry i kapele oraz indywidualni twórcy ruchu artystycznego z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Czech. Szczegółowe informacje dostępne są na stroniewww.ckit.mragowo.pl.

 

Festiwal Kultury Kresowej odbywa się w Mrągowie. Na imprezy płatne zapraszamy do amfiteatru nad jeziorem Czos, a na bezpłatne do centrum miasta - na pl. Unii Europejskiej i do małego amfiteatru.

 

Festiwal jest niekonwencjonalnym zjawiskiem kulturowym i jedyną tego rodzaju propozycją w kraju. Minione festiwale spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem. Występy zespołów muzycznych i tanecznych z Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy transmitowane są przez TVP 2 oraz Telewizję Polonia. Koncert galowy w amfiteatrze jest podsumowaniem trzech dni imprez festiwalowych w mieście, w trakcie których oglądać można występy kapel, chórów oraz zespołów pieśni i tańca. Występom towarzyszą wystawy plastyczne, fotograficzne, rękodzieła, wieczory poetyckie, kiermasze i degustacje kresowych potraw. Festiwal jest najciekawszym obok Pikniku Country przedsięwzięciem kulturalnym miasta Mrągowa.

W 2020 r. Festiwal Kultury Kresowej odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia.

 

 

Poznaj historię Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie...

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się internetowa sprzedaż biletów na tegoroczny Koncert Galowy 26. Festiwalu Kultury Kresowej.

Termin Koncertu: 8 sierpnia 2020 r. (sobota), godz. 18:30

Bilety dostępne w cenach: 80 zł, 60 zł, 25 zł

po okazaniu MKS*/PKS**/KDR*** przysługuje zniżka – 10%
przy zakupie biletów za 80 zł lub 60 zł.
* - Mrągowska Karta Seniora (MKS) ** - Powiatowa Karta Seniora (PKS) *** - Karta Dużej Rodziny (KDR)

Osoby korzystające ze zniżki są zobowiązane do okazania karty przy zakupie biletu oraz wejściu do amfiteatru. Zniżka przysługuje tylko dla osoby, która posiada kartę.

Dla grup zorganizowanych powyżej 30 osób przysługuje zniżka -10% przy zakupie biletów za 80 zł lub 60 zł.

Bilety do nabycia w recepcji CKiT w Mrągowie, ul. Warszawska 26, w godz. 14.00-21.00

tel. 89 743 34 66, 89 743 34 73,
bilety@ckit.mragowo.pllub on-line w systemiee-bilet/kupbilecik

Wydruk biletu  z systemu dla poszczególnych klientów następuje po wpłacie kwoty na konto Centrum Kultury i Turystyki. Bilety będą przechowywane dla Państwa w Centrum Kultury i Turystyki i będzie je można odebrać w dogodnym dla Państwa terminie.

* Nie wysyłamy biletów pod wskazany adres - odbiór na miejscu.

* Rezerwacja otrzymuje status pełnej rezerwacji w momencie wpłaty na wskazany rachunek, o którym  jesteście Państwo informowani drogą mailową, dodatkowo w przesłanej informacji jest zawarta propozycja miejsc i wysokość kwoty do wpłaty.

* Okres ważności rezerwacji upływa po 7 dniach roboczych (okres ważności rezerwacji jest liczony od  otrzymania szczegółowych informacji dotyczących rezerwacji).  Po nieopłaceniu rezerwacji w ciągu 7 dni rezerwacja zostaje anulowana, a bilety  wracają do ponownej sprzedaży.

*Uwaga! Chęć otrzymania faktury za zakup biletów prosimy zgłaszać przy dokonywaniu rezerwacji.

Dane dotyczące naszego konta:

Centrum Kultury i Turystyki
ul. Warszawska 26
11-700 Mrągowo

Numer rachunku: 85 2030 0045 1110 0000 0263 3580

z dopiskiem w treści przelewu "rezerwacja biletów na Festiwal Kultury Kresowej"
+  (nazwisko, imię osoby rezerwującej)

 

Organizatorzy:

- Burmistrz Miasta Mrągowa

-
Centrum Kultury i Turystyki

- Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Mrągowie

 

Mrągowo

Mikołajki

Szlaki rowerowe

Szlaki piesze

 

Mrągowo

Mikołajki

Kosewo

Młynowo

Piecki

Sorkwity

Marcinkowo