W dniach 7-9 października zostaną rozegrane na jez. Czos największe regaty żeglarskie w naszym regionie i jedne z większych w kraju. Tylko w mrągowskiej imprezie ścigają się obok siebie olimpijczycy i kilkuletni przedstawiciele przedszkola żeglarskiego żeglujący w zorganizowanych grupach NIVEA –BŁĘKITNE ŻAGLE.
W zawodach pod nazwą  „Mistrzostwa Bazy Mrągowo” weźmie udział łącznie ponad 250 zawodniczek i zawodników z całej Polski i oraz z Litwy, Białorusi, Estonii i Niemiec. Przyjadą mistrzowie Polski, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, członkowie kadr olimpijskich.
Start do pierwszego wyścigu regat w piątek o godz. 12.00. Kolejne wyścigi „z wody”.
W sobotę jachty zaczynają o 10.00 a deski z żaglem o 11.00. W niedzielę – wszystkie klasy o 10.00.
Zawodnicy  będą ścigali się aż w  16 klasach regatowych, chłopcy i dziewczęta, młodzicy juniorzy i seniorzy. Zapraszamy wszystkich do kibicowania żeglarzom podczas regat na wodzie, oraz na zakończenie imprezy, w niedzielę (9 paźdz) o godzinie 15.30 w sali sportowej SMS ul. Nadbrzeżna 13. Oprócz wręczenia nagród i medali obejrzymy występy artystyczne  najmłodszych uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Dzień wcześniej, w sobotę po wyścigach (ok.godz17.30) odbędzie się chrzest żeglarski nowych uczniów SMS, oraz innych sportowych neofitów. Po pokonaniu kolejnych wymyślnych prób i tajemniczych stacji udręki, neofici zostają uroczyście przyjęcie w poczet braci żeglarskiej. Aktu tego dokonuje Bóg mórz i oceanów: Neptun wraz z małżonką – Prozerpiną.

Tradycją kilku ostatnich lat są wielopokoleniowe regaty rodzinne. W tym roku sławne i zasłużone rody żeglarskie będą ścigały się na omegach „Akwen” udostępnionych przez współorganizatora regat – „Giżyckie Omegi”. Starty do wyścigów w piątek i sobotę o godz. 16.30. Choć regaty te mają charakter zabawy sportowej to emocje na jachtach sięgają zwykle zenitu, a dopingu na brzegu mogą pozazdrościć organizatorzy niejednych mistrzostw świata.

Organizatorzy

Pobierz zaproszenie na regaty:
Do otworzenia plików PDF potrzebne jest oprogramowania Adobe Acrobat Reader. Pobierz