Dyrektorzy Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół nr 2 ze względu na żałobę narodową odwołali studniówki. Wczoraj po południu zawalił się dach Międzynarodowych Targów Katowickich. Ponad 60 osób nie żyje.

Dyrektor ZSZ Paweł Długoborski zapewnia, że studniówka odbędzie się w przyszłą niedzielę, o tej samej godzinie i, jak zaplanowano, również w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Ustalono również, kiedy obędzie się studniówka uczniów Zespołu Szkół nr 2. Jak mówi dyrektorka Urszula Kuchcińska, bal odbędzie się 12 lutego o godzinie 19.00.

W sobotę o godz. 17.15 zawalił się dach jednego z pawilonów na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich.
- W katastrofie zginęło co najmniej 60 osób, a pod gruzami są wciąż ciała ludzi - poinformował dowodzący akcją ratowniczą komendant śląskiej straży pożarnej Janusz Skulich.
Psy szkolone do odnajdywania ludzi w gruzach, które skierowano na rumowisko zawalonej hali targowej w Katowicach nie wskazały miejsc, gdzie mogliby znajdować się żywi ludzie - poinformował rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer.
Dodał, że w tej sytuacji ratownicy powracają do przeszukiwania rumowiska i usuwania z niego tych elementów zawalonej konstrukcji, które są w stanie ruszyć bez użycia ciężkiego sprzętu i narażenia całości na dalsze zawalenie.
Psy nie wskazały również miejsc położenia zwłok. Strażacy znają kilka takich miejsc, nie mogą tam jednak na razie dotrzeć, aby wydobyć ciała.


Katarzyna Enerlich