We wtorek (07 marca) uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej gościli u siebie  członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Uczestnicy WTZ przygotowali program artystyczny. I chociaż występ odbył się bez sceny i jupiterów, goście byli mile zaskoczeni poziomem artystycznym i talentami niepełnosprawnych artystów. Były wielkie brawa, wiele ciepłych słów, gestów i wspólne śpiewanie.

- Wierzymy, że uda nam się zebrać pieniądze na niezbędny remont Chociaż potrzebna jest ogromna suma, sądzimy, że Warsztaty Terapii Zajęciowej będą istnieć dalej – powiedziała pani Krystyna Kabat - przewodnicząca Mrągowskiego Koła Rodziców Dzieci Specjalnej Troski. - Pokonaliśmy wiele przeszkód by założyć tę placówkę. Mogła ona zaistnieć dzięki ludziom dobrej woli. Mamy wsparcie władz miasta, które nieodpłatnie przekazały nam budynek przy ul. Sienkiewicza 16. W przedsięwzięciach „artystycznych”, które organizujemy, zawsze pomaga nam Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Nawiązaliśmy współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Pieckach, który zadeklarował swą pomoc w organizacji kolejnego koncertu charytatywnego. Wciąż przybywa nam zwolenników i ludzi chętnych  do pomocy. Teraz nie możemy pozwolić, by względy finansowe i brutalne przesłanki ekonomiczne wzięły górę nad dobrem ludzkich serc.

- Zawsze i wszędzie będziemy głosić, propagować i wspierać Wasze zamierzenia – powiedział, w imieniu członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej, pan Stanisław Szczepański. Na potwierdzenie tych słów nie trzeba było długo czekać: WTZty „od ręki” sprzedały swoim gościom pierwsze symboliczne cegiełki.

Spotkanie wlało w serca uczestników Warsztatów wiele ciepła, serdeczności i nadziei na lepsze jutro. Zostali nie tylko zauważeni, ale i szczerze docenieni. Oby spotykali na swej drodze więcej takich ludzi, którzy autentycznie potrafią widzieć nie niepełnosprawnego, a po prostu człowieka. I to się nazywa prawdziwa integracja!


Krystyna Kabat