Kreowanie wspólnych działań, zmierzających do promocji regionu są dla przedstawicieli Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” najważniejsze.

- W skład organizacji wchodzą ludzie, na co dzień zajmujący się turystyką i utrzymujący się z niej oraz ci, którzy interesują się regionem. Dlatego mamy w swoich kręgach nie tylko   gestorów, właścicieli pensjonatów czy wypożyczalni sprzętu, ale również przewodników, lokalnych artystów i autorów książek turystycznych, z całego powiatu mrągowskiego oraz sąsiednich miast: Olsztyna, Szczytna, Rynu  i Kętrzyna. Bardzo ważny jest udział w stowarzyszeniu samorządów – Powiatu Mrągowskiego, Miasta Mrągowa i Mikołajek. Liczę na to, że dołączą do nich pozostałe samorządy Gmina Mrągowo, Piecki i Sorkwity – opowiada o działalności LOT prezes, Tomasz Witkowicz.

Na piątkowym spotkaniu omówione zostały przede wszystkim sposoby promocji. Jednym z nich jest udział w zbliżających się targach Lato 2006, które odbędą się 21-23 kwietnia w Warszawie. Zaprezentują się na nich Mrągowo i Mikołajki oraz podmioty z branży turystycznej. W tej chwili trwają przygotowania do prezentacji stoiska, które w tym roku będzie promować jeziora i  mazurskie rybołówstwo oraz dodatkowo stronę internetową LOT “Ziemia Mrągowska”.

Dyrektor CKiT Lech Gołębicki opowiedział o przygotowaniach Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej do sezonu, zaś przedstawiciel starostwa Zdzisław Zysk zrelacjonował, w jaki sposób do lata przygotowuje się Powiat Mrągowski.

Więcej o działalności MCIT można dowiedzieć się z nowego programu telewizji Tele TOP – można go obejrzeć codziennie w godzinach: 13.30, 17.30, 21.30., natomiast więcej o ofercie turystycznej i LOT “Ziemia Mrągowska” na stronie www.it.mragowo.pl

Katarzyna Enerlich