Mrągowo na jeden dzień przemieni się w stolicę letniego grillowania. W sobotę na Placu Piłsudskiego, podczas Szeryfiady, odbędzie się jedna z edycji Mistrzostw Polski w Grillowaniu. Organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie.

Karkówka, kiełbaska, ryby, bakłażany i czosnek - łączy je jedno: najlepsze są z grilla. Można ich będzie spróbować na mrągowskim Wielkim Grillowaniu. Impreza odbywa się w kilku miastach Polski: Rawiczu, Polanicy Zdroju, Świnoujściu, Kazimierzu nad Wisłą i Wrocławiu. Mrągowo również znalazło się, jako Miasto Festiwali, na mapie kulinarnych festynów. Centrum Kultury i Turystyki przyjmuje już zgłoszenia. Mogą wystartować dwie zawodowe ekipy kucharzy oraz trzy zespoły amatorów - smakoszów. Warunki są dwa: muszą mieszkać na terenie powiatu mrągowskiego oraz... umieć gotować.

Katarzyna Enerlich


- CKiT zaprasza zainteresowane firmy i osoby do wzięcia udziału w Mistrzostwach. Z rejonu Mrągowa do udziału w zawodach mają prawo dwie profesjonalne i trzy amatorskie ekipy – mówi Edyta Chrostek, instruktorka CKiT i koordynatorka mrągowskiego Grillowania.

 

 

Więcej informacji można otrzymać pod tel. 089 743 34 71, email:ckit@ckit.mragowo.pl.