Dnia 1 maja odbyły się "Podchody Poznaj Mrągowo 2009". Zabawa została zorganizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną "Ziemia Mrągowska" oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej.

Wszyscu chętni, którzy zgłosili chęć udziału do MCIT otrzymali na starcie kopertę z 26 zagadkami. Punktualnie o 12.00 drużyny ruszyły na poszukiwania odpowiedzi, które kryły się w mieście. Każda prawidłowa odpowiedz dawała drużynie 5 pkt. Zwyciescy otrzymali 115 pkt. Wręczenie nagród nastąpiło o godz. 16.00 podczas Majówki z CKiT na placu Uni Europejskiej. Ze względu na duże zainteresowanie planujemy w następnym roku zorganizawać  Podchody po raz kolejny.

To nie jedyna impreza zorganizowana przez nas. Pod koniec lutego, już po raz drugi, zorganizowaliśmy Światowy Dzień Przewodnictwa Turystycznego w formie zwiedzania miasta z licencjonowanym przewodnikiem turystycznym. Zobacz relację z tego roku! W najbliższym czasie, podczas obchodów Dnia Dziecka dnia 30 maja zorganizujemy Majowy Rajd Rowerowy. Już teraz gorąco zapraszamy!

Na Majówce z CKiT na jednym ze stanowisk mrągowska Informacja Turystyczna prezentowała atrakcje tustyczne Ziemi Mrągowskiej.  Na naszym stanowisku można było dowiedzieć się o ciekawych miejscach i atrakcjach. Jak również zakupić mapy, przewodniki i pamiątki.

Oto przykładowe zagadki z Podchodów:

Na Wielkim Rynku dom stoi wyniosły, dawna rajców siedziba, schody doń prowadzą kamienne przez niedźwiedzia strzeżone. Wytchnienie znajdziesz wędrowcze za brązowymi odrzwiami. Co kryją?

Na wodnym tarasie stań wędrowcze. Wymiarkować sam musisz, jaki znany obiekt mrągowski hen daleko ujrzysz?

Starosta kamień ów węgielny codziennie dostrzega,
U stóp go mając, jaką liczbę spostrzega?

Odwiedzając starostę mrągowskiego, w gmachu szarym pracującego,
Nad głową płomyk oświecenia dostrzeżesz,
Otoczony różami bez liku
Ile róż widzisz w świetliku?

Ciastka, makowiec, JAGODY
Odnajdziesz to wszystko, tam gdzie lody,
Spytaj o lody w smaku agrestowym
Uśmiech otrzymasz, lecz się nie skrzyw,
Znalazłeś cel tej zagadki,
Spocznij, smacznego!

Jaki numer ujrzysz?
Gdy przybytek boski znajdziesz,
Patrona ma chwalebnego,
Przez Prusów zabitego

Restauracja w dawnym areszcie
Na małym rynku włoska
Jaką nazwę nosi stajenka
Ta maleńka?

Pechowa to liczba na warszawskiej
Jednak kiedyś szczęście mieszkańcom dawała
Która kamienica na trakcie różne liczby miewała?

Zapraszamy za rok!!!