Światowy Dzień Turystyki odbędzie się w sali widowiskowej CKiT w Mrągowie dnia 9 października (piątek) w godz. 10.00 - 12.00.

Program:

10.00 Otwarcie i przywitanie gości.
10.00 – 10.20 Wystąpienie p. Burmistrz Miasta Mrągowa.
10.20 – 11.10 Krótkie prezentacje 6 wybranych cudów Natury zakwalifikowanych do konkursy „Nowe Cuda Natury” w wykonaniu klas o profilu turystyczno-gastronomicznym. Każda szkoła zaprezentuje wybrane dwa „Cuda natury”. W ten sposób wyłonimy (łącznie z Mazurami) 7 „Cudów”, które według szkół zasługują na to miano.
11.10 – 11.40 Prezentacja atrakcji turystycznych Warmii i Mazur – Marian Jurak, prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK
11.40 - 12.00 Konkurs wiedzy z zakresu turystycznych atrakcji województwa warmińsko – mazurskiego. Quiz z udziałem publiczności.
12.00 Nagrodzenie laureatów konkursu literackiego "Co mi się podoba w Mrągowie". 
Od 12.10 Degustacja potraw z różnych regionów świata przygotowanych przez szkoły o profilu gastronomicznych nawiązujące do regionów przedstawionych w prezentacjach.

Z okazji Światowego Dnia Turystyki organizujemy konkurs literacki na najlepszy tekst na temat "Co mi się podoba w Mrągowie". Konkurs ma charakter otwarty. Każdy może wziąć w nim udział. Także forma ma charakter otwarty. Może być to relacja, esej, reportaż, wiersz, mające charakter opisu, wspomnienia itd. Nagradzana będzie oryginalność.

Teksty prosimy przekazać Mrągowskiemu Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26 do 7 października do godz. 16.00 w formie pisemnej lub mailowej z podaniem danych kontaktowych autora.

Nagrodzenie trzech najlepszych prac odbędzie się podczas Obchodów Światowego Dnia Turystyki 9 października. 

Obchody mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich chętnych!


Kontakt do Organizatorów:

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej

ul. Warszawska 26,

tel. 089 741 80 39,

e-mail: info@it.mragowo.pl