Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Mrągowska oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej wydały kalendarz ścienny "Ziemia Mrągowska 2010".  Publikacja powstała przy udziale sponsorów z terenu Powiatu Mrągowskiego.

Kalendarz jest rozdawany bezpłatnie. Wystarczy przyjść do Informacji Turystycznej w Mrągowie! Nasze biuro mieści się w budynku Centrum Kultury i Turystyki przy ul. Warszawskiej 26. Zapraszamy!

 

Odwiedzajac nasze biuro możesz otrzymać także wspaniały prezent na Boże Narodzenie - płytę Ernsta Wicherta "Baśnie". 

Każdy, kto wesprze dzieci datkiem min. 20 zł, otrzyma płytę z nagranymi baśniami mazurskiego pisarza Ernsta Wiecherta czytanymi przez Wojciecha Malajkata. Profesor Andrzej Strumiłło specjalnie na potrzeby tej płyty namalował Anioła Nadziei, który widnieje na okładce. Płyta zadedykowana jest dla wszystkich dzieci, którym zabrakło szczęścia zdrowych narodzin. Z uzyskanych pieniędzy na terenie Domu Pomocy Społecznej wybudowane zostanie boisko im. Ernsta Wiecherta.
Możesz i ty włączyć się w akcję rozpowszechniania płyt. Wystarczy skontaktować się ze Stowarzyszeniem „Amicus”, które działa przy Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie tel.089 741 26 06 i zaopatrzyć się w kilka egzemplarzy, które potem można rozprowadzić wśród znajomych lub klientów. Starosta Powiatu  Mrągowskiego wydał pozwolenie na społeczną zbiórkę pieniędzy na ten cel.kto serca porusza  porusza świat” -pisał Ernst Wiechert, on sam w swoich książkach na pewno to czynił. Liczymy na współpracą z wolontariuszami, by serc poruszyć można było więcej.