Początek roku, czyli czas przed letnim sezonem turystycznym to okres targów turystycznych. 

Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna (W-M ROT) będzie brała udział w następujących zagranicznych imprezach targowych:

Styczeń
12-17.01 Vacantieberus Utrecht
14 – 17.01 Ferie – Messe Wiedeń
16-24.01 CMT Stuttgart

Luty
4-8.02 Salon de Vacan Bruksela
10 – 14.02 Reisen Hamburg
26 – 28.02 UITT Wilno

Marzec
5 - 7.03 Utazas Budapeszt
10 – 14.03 ITB Berlin

Kwiecień

9 – 11.04 Jantur Kaliningrad 
 
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” jest członkiem W-M ROTu. Dlatego też możemy za darmo przekazywać materiały promocyjne, które będą dystrybuowane na powyższych targach.
 
Dlatego prosimy o dostarczenie do naszego biura (Mrągowo, ul. Warszawska 26) materiałów promocyjnych w językach niemieckim, angielskim oraz rosyjskim, informujących o działalności obiektów turystycznych z terenu Powiatu Mrągowskiego. Mogą to być ulotki, wizytówki, foldery, płyty z prezentacjami, kalendarze itp.

Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna (W-M ROT)  zwróciła się do Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Mrągowska oraz Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej z propozycją udziału w targach w Wiedniu. W dniach 14 – 17.01 w stolicy Austrii przedstawiciel Ziemi Mrągowskiej zadba o odpowiednią ekspozycję Ziemi Mrągowskiej oraz województwa na stoisku W-M ROTu.

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej bierze udział w projekcie modernizacji punktów informacji turystycznych województwa warmińsko – mazurskiego, jak również ubiega się w projekcie certyfikacji o najwyższą kategorię jakości obsługi ruchu turystycznego, czyli cztery gwiazdki. Oznacza to, że jesteśmy kompetentni do udzielania informacji turystycznej obejmującej całe województwo.