Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” została utworzona w 2004 roku. Siedziba mieści się w Mrągowskim Centrum Informacji  Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26. Aktualnie stowarzyszenie liczy ponad prawie 90 członków, w skład których wchodzą samorządy: miasta Mrągowa i Powiatu Mrągowskiego oraz przedstawiciele sektora turystycznego.

Głównym celem działalności LOT jest promocja Ziemi Mrągowskiej, wspieranie rozwoju turystyki oraz systematyczna współpraca z podmiotami zainteresowanymi branżą turystyczną.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, na co dzień współpracuje z różnymi instytucjami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi przesyłając im dane dotyczące bazy turystycznej naszego regionu. Informacje te ukazują się później na witrynach internetowych lub w wydawnictwach. Promuje nie tylko bazę turystyczną, ale też podejmowane w powiecie przedsięwzięcia, działalność usługową, medyczną i inne ważne dla rozwoju gospodarczego. Współpracuje z gestorami, organizatorami wypoczynku, centrami szkoleń (np. na przewodników) i tym samym promuje Ziemię Mrągowską nie tylko wśród turystów, ale również potencjalnych inwestorów czy ludzi odpowiedzialnych za organizowanie wypoczynku, konferencji czy wszelkich spotkań.


Tutaj znajdziesz listę podmiotów stowarzyszonych, z usług których warto skorzystać!

Jeżeli nie jesteś członkiem sprawdź korzyści wynikające z członkowstwa.