Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaprasza wszystkich miłośników muzyki Fryderyka Chopina na koncert MUZYKI WOKALNEJ, który odbędzie się5 czerwca o godz. 18.00, w sali widowiskowej CKiT.

Wystąpią:

śpiewaczka operowa, sopranistka – EWA ALCHIMOWICZ– WÓJCIK, za fortepianem zasiądzie pianistka LUCYNA ŻOŁNIEREK, a na marimbie zagra perkusista JACEK WÓJCIK.


Ewa Alchimowicz-Wójcik– absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. B. Skiby. W 2000/2001 stypendystka ministra kultury i sztuki. Od 1999 roku bierze czynny udział w mistrzowskich kursach prowadzonych przez wybitnych śpiewaków. Obecnie koncertuje na terenie całego kraju. Współpracuje z różnymi ośrodkami muzycznymi – Filharmonia Warmińsko-Mazurska, orkiestry kameralne. Uczestniczyła w produkcji nagrań muzycznych dla telewizji oraz nagrań płyt CD (m.in. prawykonań). Pracuje jako pedagog śpiewu i emisji głosu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie i Policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie.

Lucyna Żołnierek– pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, pracowała jako wykładowca w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie. Współpracuje z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, bierze udział w koncertach kameralnych. Do najważniejszych osiągnięć należy prawykonanie Mazurków op. 20 Feliksa Nowowiejskiego, współpraca z Paulosem Raptisem, nagranie płyt CD (w tym 25 Polskich Pieśni Ludowych z Warmii op. 28 /nr 1/ Feliksa Nowowiejskiego na głos i fortepian).

Jacek Wójcik
– perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (w klasie prof. Grzegorza Jurczyka), Policealnego Studium Jazzu w Warszawie, Dwuletniego Podyplomowego Szkolenia w Muzykoterapii. Pracuje jako nauczyciel perkusji w Państwowych Szkołach Muzycznych w Lidzbarku Warmińskim i Olsztynie. Swoje zainteresowania muzyczne kieruje również w stronę akustyki, muzyki elektronicznej oraz rejestracji dźwięku. Pracował jako realizator dźwięku w studiu nagrań w AM w Bydgoszczy. Współpracuje m.in. z Kielecką Grupą Perkusyjną, Orkiestrą Akademicką i Zespołem Perkusyjnym AM w Bydgoszczy, Big-bandem Radia Jazz w Warszawie, z olsztyńskimi instytucjami: Filharmonią Warmińsko-Mazurską, czy Katedrą Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.


Zapraszamy także na godz. 17.15 naOTWARCIE WYSTAWY plastycznej pt. „Chopin – Tak Go Widzę Dzisiaj”, na której będzie można obejrzeć prace plastyczne inspirowane twórczością i sylwetką F. Chopina wykonane przez młodzieżową grupę warsztatową.

To wszystko czekać będzie na Państwa 5 czerwca w Centrum Kultury i Turystyki.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Chopin – Tak Go Widzę Dzisiaj” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.