16 lipca (piątek), godz. 20.00 – koncert DOROTY MIŚKIEWICZ z zespołem
amfiteatr - Pl. Unii EuropejskiejWybitnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i skrzypaczka. Artystka o niepowtarzalnym, charakterystycznym stylu i muzycznej ekspresji, której znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy jazzu i wyrafinowanego popu. Na jej płytach odnaleźć można kobiece, pełne zmysłowości ballady, delikatne bossanovy, klimaty etniczne, ale i ostrzejsze rockowe nuty. Współpracowała i koncertowała z największymi gwiazdami show-businessu: Tomaszem Stańko, Nigel`em Kennedy, Grzegorzem Turnauem, Włodzimierzem Nahornym, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Ewą Bem, Anną Marią Jopek czy Wojciechem Młynarskim. Nagrała ekskluzywny duet z Cesarią Evorą na jej krążek „Rogamar” - otrzymała tym samym swoistą legitymację do światowej kariery będąc, jako jedyna polska wokalistka oprócz Kayah, zaproszona do wspólnego nagrania!

Występowała na licznych festiwalach: kilkakrotnie na Festiwalu w Opolu (Debiuty ‘96, Premiery ‘04 oraz Premiery ‘08, a także podczas koncertu „Świat w obłokach” poświeconego Markowi Grechucie). Pojawiała się również na wielu innych festiwalach m.in. Jazz Jamboree (‘97, ‘01, ‘04), Ingolstaedter Jazz Tage, Jazz Rally w Dusseldorfie, Edynburg Jazz & Blues Festiwal, Ladies Jazz Festiwal, Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, Festiwal Sacrum-Profanum.

Zadebiutowała w 2002 roku nominowanym do Fryderyka albumem "Dorota Goes to Heaven – Zatrzymaj się", w 2005 wydała kolejny krążek „Pod rzęsami", który przyniósł jej większą popularność.

Po trzech latach, 22.09.2008 na rynku pojawiła się trzecia solowa płyta – „Caminho" (po portugalsku „droga”), który zaowocował dwoma nominacjami do Fryderyka (album roku pop oraz wokalistka roku). Brazylijskie podejście do rytmu nadało koloryt piosenkom na najnowszym krążku, a wszystko za sprawą zaproszonego do nagrań perkusjonisty z Sao Paulo.

Na koncertach Dorota Miśkiewicz wykonuje utwory ze swoich autorskich płyt wzbogacone o standardy muzyki, zarówno polskiej jak i światowej. Towarzystwo wybitnych muzyków, którzy z sercem i niezwykłym zaangażowaniem podchodzą do każdego występu, gwarantuje najwyższy poziom wykonawczy.

Artystka wyróżnia się elegancją i skromnością. Podczas koncertów zaskakuje charyzmą sceniczną, a także błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością. Swoboda, z jaką porusza się pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi sprawia, że odbiorca z uwagą wsłuchuje się w to, co dzieje się na scenie i aktywnie w tym uczestniczy.
W Mrągowie artystka wystąpi ze znakomitym zespołem w składzie: Marek Napiórkowski – gitary, Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe , Robert Kubiszyn - gitara basowa / kontrabas, Robert Luty – perkusja.

 „...nie można było śpiewanym piosenkom odmówić dużego wdzięku, także w dziedzinie wykonania. Dorota okazała się być również zwierzęciem scenicznym, często tańcząc po scenie przy co szybszych utworach. Prezentowała także szeroko swoje umiejętności wokalne, nieraz bawiąc się głosem, do czego swoją drogą jej wczorajszy repertuar zachęcał…

Jakub Panasiewicz, Wirtualna Polska 17.07.2008 (recenzja z Ladies Jazz Festiwal)

…Tak naprawdę najwięcej emocji dostarcza wysłuchanie Doroty Miśkiewicz wraz z zespołem na żywo […] Z jednej strony liryczna i brawurowo jazzująca, a z drugiej - drapieżna i ostra. Potrafi też improwizować i wcale od tego nie stroni. W trakcie występów nie skupia jednak całej uwagi publiczności na sobie, ale daje szansę "wykazać" się muzykom…

Iwona Szajner, KulturaOnLine.pl 11.10.2008