Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zapraszają wszystkich chętnych na Rodzinny Rajd Rowerowy wokół jeziora Czos.

Rajd odbędzie się 3 lipca i jest częścią
„Dni Mrągowa”. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 przed Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Planowany koniec rajdu ok. godz. 12.00.

Każdy z uczestników zobowiązany jest stawić się na miejsce startu z własnym rowerem. Dzieci mogą wziąć udział w Rajdzie tylko z opiekunem!

Trasa rajdu:
Trasa rajdu w większości prowadzi
rowerowym szlakiem niebieskim. Najpierw udajemy się promenadą nad j. Czos w kierunku plaży przy os. Grunwaldzkim. Docieramy do plaży przy ul. Grunwaldzkiej. Jedziemy szutrową drogą  pod górkę, zakręt w prawo. Docieramy do asfaltu (ul. Dziękczynna), skręcamy w lewo i jedziemy prosto w dół w stronę jeziora Czos. Docieramy do zarośniętej sitowiem zatoczki jeziora. Jedziemy brzegiem po betonowych płytach. Docieramy do asfaltowej drogi łączącej ul. Wojska Polskiego z ul. Dziękczynną. Skręcamy w lewo w stronę ul. Wojska Polskiego. Przejeżdżamy mostkiem nad kanałem. Dojeżdżając do ul. Wojska Polskiego kierujemy się w lewo, jedziemy na południe Wjeżdżamy na szeroką drogę z czerwonej kostki polbrukowej. Po lewej domki jednorodzinne, a po prawej na skarpie osiedle Sienkiewicza. Skręcamy w lewo na drogę szutrową. Jedziemy wzdłuż ogrodów działkowych, które mijamy z prawej strony. Po lewej w oddali widać os. Grunwaldzkie. Mijamy rzeczkę łączącą jeziora Sutapie Małe i Czos. Dalej po lewej jedziemy wzdłuż brzegu jeziora a po prawej lasu. W oddali nad brzegiem jeziora widać po prawej os. Nikutowo. Przed wiaduktem kolejowym i drogą nr 16 skręcamy w lewo w dróżkę prowadzącą w stronę j. Czos. Po chwili wjeżdżamy na przejście nad rzeką Dajną. Dróżka prowadzi wzdłuż nasypu kolejowego po prawej stronie, a brzegiem j. Czos po lewej. Po dojechaniu do asfaltu skręcamy w lewo. Kierujemy się do całorocznego Ośrodka Sportowego „Góra Czterech Wiatrów”. W ładnie położonej restauracji Ośrodka Góry Czterech Wiatrów, z której rozciąga się wspaniały widok na j. Czos i pagórkowaty teren Troszczykowa, robimy przerwę. Następnie udajemy się w dół zbocza, drogą, którą już jechaliśmy. Gdy docieramy do asfaltu kierujemy się w szutrową drogę w lewo. Droga prowadzi u podnóża Góry Czterech Wiatrów. Przejeżdżamy nasypem, który łączy rzeczką teren podmokły po prawej stronie z j. Czos, w oddali po lewej. Jedziemy drogą piaszczystą przez pola uprawne. Gdy znajdziemy się na szczycie wzgórza, skręcamy w lewo i kierujemy się na szpaler topól w oddali. Docieramy do byłego ośrodka domków letniskowych w Troszczykowie. Przy wjeździe do ośrodka skręcamy w dróżkę po lewej, która prowadzi wzdłuż jeziora. Jedziemy cały czas wzdłuż j. Czos. Po drodze mijamy malowniczo położone „Źródełko miłości. Po dotarciu do promenady, jedziemy cały czas wzdłuż j. Czos. Docieramy do centrum miasta.


ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA RAJD!