Z myślą o dzieciach i młodzieży Miasteczko Westernowe Mrongoville organizuje spotkania z historią Dzikiego Zachodu. Miasteczko proponuje program edukacyjny poprzez zabawę z kowbojami, szeryfem oraz Indianami.

Mrongoville - wycieczki szkolne
 
Specjalnie z myślą o grupach szkolnych Mrongoville opracowało propozycje wycieczek połączonych z nauką, sportem i zabawą. Przewodnicy oprowadzą dzieci po miasteczku, mogą też przeprowadzić zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu.
Animatorzy Miasteczka mogą też zorganizować klasowe turnieje.
 
Program edukacyjny dla szkół podstawowych i gimnazjalnych


Program Edukacyjny dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób (przybliżony czas trwania - 2 godziny):


1. Zwiedzanie miasteczka Mrongoville
 
* zabytkowa lokomotywa

* stacja Mrongoville

* Wioska Indiańska

* Saloon

* Ratusz z muzeum

* sklepik kowbojski

* biuro Sheriffa z więzieniem

* Bank

* dom Grabarza

1. Gry i zabawy

* przeciąganie liny

* rzut podkową

* ujeżdżanie dzikiej beczki

1. Pokazy artystyczne

* taniec country

* humorystyczna scenka z życia kowboi

* taniec country liniowy

* pokaz władania rewolwerami

* pokaz władania szablą

* nauka tańca country


1. Blok indiański
 

Opcję dodatkowe:

DODATKOWO MRONGOVILLE PROPONUJE:

Wizyta w Wiosce indiańskiej (w okresie wakacyjnym) Będziecie mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać opowieści Wodza Szary Wilk. Wprowadzi on Was w tajemniczy świat Indian, opowie jak żyli, gdzie mieszkali, czym się zajmowali Indianie.
 
PROPONUJĄ: strzelanie z łuku, konkurs „bizonki”, wyścigi na nartach indiańskich (w przypadku złej pogody konkurs będzie zastąpiony innym), malowanie twarzy,  pogadanka z wodzem przy tipi,  rzut oszczepem

Spotkanie z kowbojami
Weźmiecie udział w zwariowanych konkursach. Szeryf Mrongoville opowie Wam na czym polega jego praca, pokaże jak łatwo i szybko można łapać zwierzynę na lasso oraz w jaki sposób kowboje zaganiali bydło. Dodatkową atrakcją jest popis kaskaderów: tresura koni i jazda dżigitowa.
 
PROPONUJĄ: pokaz władania lassem,  baty meksykańskie,  spotkanie z szeryfem Mrongoville, pokaz kaskaderski, tresura koni lub jazda dżigitowa
 
DWA KONKURSY DO WYBORU: rzut lassem, przeciąganie liny, rzut ringiem, równoważnia kowbojska, jedzenie jabłka na czas, wyścigi na drewnianych konikach

Spotkanie z farmerami
Poznacie zwierzęta, jakie hodowano na Dzikim zachodzie. Dowiecie się jak pracowali farmerzy, przejażdżki konno na padoku - płatne; wejście do królikarni – płatne.
 
PROPONUJĄ KONKURSY: rzut podkową, dzikie węże, ciąganie bryczki.


Kontakt:
Miasteczko Westernowe MRONGOVILLE Sp z o.o.
ul. Młynowa 50 11-700 Mrągowo
tel. 89 743 33 50
fax 89 743 33 52