W dniach 20 - 23 października 2010 roku przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mrągowie wspólnie z pracownikami Miasteczka Westernowego Mrongoville promowali projekt ,,Mrągowo - wyrzeźbione miasto" na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2010 w Poznaniu.


Targi Tour Salon to największe w Polsce targi turystyczne. W tegorocznej edycji targów udział wzięło blisko 800 wystawców z kilkudziesięciu krajów świata. Wśród nich znalazły się między innymi tradycyjnie wszystkie polskie regiony oraz przedstawiciele światowej branży turystycznej. Idea Tour Salon zawiera się w dwukierunkowości tej imprezy, z jednej strony targi branżowe podczas których profesjonaliści prowadzą rozmowy biznesowe oraz nawiązują nowe kontakty handlowe. Z drugiej strony to miejsce prezentacji ciekawych miejsc oraz ofert turystycznych a także liczne atrakcje dla publiczności.

Mrągowo prezentowało się na stoisku Warmii i Mazur wspólnie z Warmińsko -Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną, Giżyckiem, Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko -Mazurskiego, Starostwem Powiatowym w Ostródzie oraz Grupą Anders. Nasze stoisko regionalne wyróżniało się spośród innych. Specjalnie na Targi zostały przygotowane fotografie Mazur wykonane techniką 3D, co przyciągało dużo gości.

Odwiedzający bezpośrednio Mrągowskie stoisko otrzymywali m.in. wydane w ramach projektu realizowanego przez Gminę Miasto Mrągowo bezpłatne ulotki promocyjne, plakaty oraz foldery podsumowujące tegoroczne działania w ramach tworzenia nowego produktu ,,Mragowo- wyrzeźbione miasto". Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wystawcy dbali o to, aby każdy zainteresowany otrzymywał dokładne informacje na temat projektu, jego realizacji w mieście nad Czosem.

Projekt ,,Mrągowo- wyrzeźbione miasto" dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Źródło: www.mragowo.pl