Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz Centrum Kultury i Turystyki Zaprasza
5 marca 2011 (sobota) godz. 17.00
„Na Kaziuka …”


W programie:
- występ zespołu Pieśni i Tańca  „ZNAD MERECZANKI”
- kiermasz kaziukowy: palmy z suszonych kwiatów, ozdoby wielkanocne, wyroby z wikliny, serwety z lnu, pierniczki, chleb wileński.

Debiut artystyczny Zespołu "Znad Mereczanki" nastąpił w 1995 roku, na przeglądzie zespołów polskich rejonu solecznickiego. Wówczas zespół składał się z trzynastki entuzjastów polskiej pieśni ludowej. Starają się kultywować polskie tradycje jaszuńskiej ziemi, biorą udział we wszystkich przedsięwzięciach kulturalnych swojej gminy, takich jak zabawy andrzejkowe, dożynki, uroczystości Nocy Świętojańskiej. W ciągu 15-lecia działalności zespół czestniczył w licznych imprezach kulturalnych: zarówno na Litwie, jak też w Polsce. Trzykrotnie gościliśmy zespół na Festiwalu w Mrągowie. Jednak najbardziej lubią koncertować przed rodzimą jaszuńską publicznością. W ciągu roku kilkakrotnie odnawiają własny repertuar do którego włączyli najbardziej ulubione pieśni i tańce polskie oraz litewskie.
Nie sposób pominąć faktu, że artyści "Znad Mereczanki" przychodzą na próby całymi rodzinami. Od początku kapelą muzyczną kieruje małżeństwo Natalia i Aleksander Godowszczykowie, a tancerzom i chórzystom przygrywają też dwaj ich synowie. W grupie tanecznej tańczą dzieci zespolaków. Dzięki temu zarówno na próbach, jak i na występach zespołu wyczuwalna i widoczna jest ciepła, rodzinna atmosfera. Więź pokoleń dla zespolaków z Jaszun jest czymś naturalnym a zarazem najcenniejszym osiągnięciem, fundamentem wszystkich przeszłych i przyszłych sukcesów zespołu.

Impreza realizowana jest przy współpracy i dofinansowaniu Gminy Miejskiej Mrągowo.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Centrum Kultury i Turystyki: poniedziałek - piątek w godz. 10.00-17.00 - punkt xero, tel. 741 34 66, po godz. 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-22.00 - portiernia CKiT, tel. 743 34 73.