Gorąco zapraszam do odwiedzin nowo powstałego serwisu internetowego traktującego o naszym pięknym regionie, 3WymiarMazur.pl bo o nim tu mowa został stworzony z myślą o miłośnikach Warmii i Mazur. Ma za zadanie pokazywać miejsca, które nie są znane jak Wielkie jeziora Mazurskie a są warte zobaczenia. Można by powiedzieć, że główne założenie serwisu zamyka się w sentencji ” Jedno zdjęcie jest warte tysiąc słów”, ponieważ nie znajdziemy tutaj długich opisów, ko-ordynatów geograficznych, fotografii panoramicznych czy innych nowinek znanych z podobnych stron. Autorzy serwisu postawili wszystko na jedną kartę … na piękno otaczającego nas świata ujęte w fotografiach trójwymiarowych. Wszystkie fotografie w galerii internetowej to fotografie trójwymiarowe, dzięki zwykłym papierowym kolorowym okularom nabierają przestrzeni i nowego życia, tutaj trzeba zauważyć, że nakazaliśmy fotografom poszukiwanie nowych kadrów – nowego spojrzenia na Mazury.
Uruchomienie serwisu stanowi ważny element projektu 3WymiarMazur mającego na celu utrwalenie oraz budowanie pozytywnych skojarzeń z marką Mazury.

Zapraszamy na stronę
www.3WymiarMazur.pl

Anaglifem— nazywamy rodzaj fotografii stereoskopowej dający złudzenie przestrzeni podczas oglądania za pomocą specjalnych czerwono turkusowych okularów. Sporządzenie anaglifów polega na nałożeniu na siebie dwóch zdjęć, wykonanych z lekkim poziomym przesunięciem, odpowiadającym obrazom dla lewego i prawego oka.

Witold Mierzejewski
- Urodził się w Piszu w 1957 roku. Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie (1982 r.) rozpoczął pracę fotoreportera w Dzienniku Pojezierza w Olsztynie. W wieku 16 lat miał pierwszą wystawę fotograficzną „Kroki we mgle”. W klasie maturalnej zafascynował go film. W 1976 roku na Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Filmów Turystyczno-Krajoznawczych za film „Posprzątam” otrzymał nagrodę za debiut. W 1986 roku w Krakowie zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Współczesna Rodzina Polska” – jego prace wystawiono w legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. W tym samym roku miał też indywidualną wystawę fotograficzną pt. „Gra o Meksyk”. Po dwuletnim pobycie w Chicago i pracy w tamtejszej prasie polonijnej, założył w Olsztynie (1992 r.) własne wydawnictwo. Dziś z powodzeniem fotografuje i wydaje książki nie tylko swojego autorstwa. Jest autorem m. in. albumu „Krutynią przez Mazury”. W 2008 roku po 90-latach ukazało się wznowienie książki ks. Walentego Barczewskiego „Geografia polskiej Warmii”, którą ilustrują zdjęcia Witolda Mierzejewskiego. W 2009 roku w Galerii Polskiej „Nad Wilią” w Wilnie pokazał wystawę „Mazury Cud Natury” a w Galerii Stary Ratusz wystawiał zbiór zdjęć pt. „Armenia”.

Adresat projektu
- Według serwisu internetstats.pl w 2009 roku 23% Polaków dokonało zakupu przez Internet. Ciągle odnotowuje się wzrost zainteresowania portalami społeczności-owymi (http://tnij.org/spolecznosci) - najprościej ujmując adresatami projektu są tak zwani internauci. Według badań przeprowadzonych przez Bank Światowy w 2008 roku 49% gospodarstw domowych miało dostęp do Internetu (http://tnij.org/uzytkownikinternetu). Nawet zakładając, że to nie jest trend rosnący to połowa naszej populacji jako adresat projektu to dla nas łakomy kąsek.