Już za parę miesięcy rozpocznie się nowy sezon turystyczny. Mimo to, że od chwili oficjalnego zaistnienia agroturystyki wśród szeroko rozumianej turystyki, minęło już kilkanaście lat, nadal wielu usługodawców nie docenia znaczenia wielokierunkowych, nowoczesnych metod promocji.

Wciąż pokutuje przeświadczenie, że najwięcej turystów trafia do nas z polecenia znajomych. Tymczasem, badania wskazują na bezwzględną konieczność zamieszczenia swojej oferty w Internecie, oferowanie specjalistycznych usług i doskonalenie wiedzy, będącej podstawą wygrywania z konkurencją. Turystyka wiejska jest biznesem, który poza promocją  wymaga dyscypliny finansowej, znajomości obowiązujących przepisów i  oczekiwań klientów. Taką doskonałą okazją do zaprezentowania swoich ofert turystycznych lokalnych produktów oraz porównania ich z konkurencją są wszelkie imprezy, zwłaszcza regionalne oraz targi turystyczne.
Najbliższe, toIII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach,organizowane w dniach od15 kwietnia 2011 do 17 kwietnia 2011. Organizatorami imprezy są Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Ministrem Sportu i Turystyki oraz Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego.

Na targach zaprezentują się Lokalne Grupy Działania i Lokalne Organizacje Turystyczne oraz stowarzyszenia z całej Polski. Tegoroczne skoncentrowane będą na wiejskim produkcie turystycznym i marce usług wiejskich. Towarzyszy im kilkanaście różnych wydarzeń, m.innymi: jarmark rękodzieła, konkursy, prezentacje i degustacje lokalnych produktów oraz konferencja nt.” Wiejski produkt turystyczny – doświadczenia i wyzwania”.

Stowarzyszenie  na Rzecz Turystyki Wiejskiej w Pieckach zostało zaproszone do uczestnictwa w Targach przez Lokalna Grupę Działania Mazurskie Morze.

Kilka osób z naszego stowarzyszenia może bezpłatnie uczestniczyć w wyjeździe na  Targi i zaprezentować oferty turystyki wiejskiej oraz nasze lokalne produkty.

Chętnych zapraszamy do kontaktowania się z Dorotą Pęczek tel. 89 742 11 52 lub 506 556 021, najpóźniej do 5 marca br..

Jesteśmy pięknym rejonem turystycznym i mamy wszelkie podstawy, by zaprezentować to co najlepsze i wyróżnić się na tle innych ofert. Wiele naszych ofert turystyki wiejskiej oprócz walorów krajobrazowo- przyrodniczych, od lat promuje dobre wiejskie jadło, a jest to niewątpliwie jeden z głównych atutów wyboru takiej formy wypoczynku.

Dorota Peczek