Już po raz czwarty Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (działające w ramach Centrum Kultury i Turystyki) z Lokalną Organizacją Turystyczną „Ziemia Mrągowska” organizują bezpłatne zwiedzanie Mrągowa z przewodnikiem turystycznym. W tym roku w akcję włączy się Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej oraz Muzeum w Mrągowie. Przewodnikiem będzie, jak co roku, kierownik MCIT Robert Wróbel.

Impreza weszła już na stałe do kalendarza mrągowskich imprez. Ideą przewodnią Światowych Dni Turystyki jest, by osoby zaangażowane w turystyce, które zazwyczaj organizują czas turystom, zorganizowały imprezę dla mieszkańców. Głównym założeniem jest pogłębienie wiedzy i zainteresowań mieszkańców na temat miejscowości i regionu, w którym żyją.

W ramach tego międzynarodowego święta organizujemy zwiedzanie Mrągowa dla mieszkańców. Co roku udział bierze kilkadziesiąt osób. Wśród wielu imprez plenerowych przygotowywanych przez MCIT oraz LOT „Ziemia Mrągowska” jest niewątpliwie najpopularniejszą. Co roku staramy się zmieniać tematy przewodnie zwiedzania. W roku 2010 była to architektura miasta, wcześniej topografia terenu, a w roku 2008 historia miasta. W roku 2011 tematem przewodnim będą ciekawostki mrągowskie, czyli to co na co dzień mijamy, ale nie dostrzegamy!

Program 2011
Światowy Dzień Przewodnictwa Turystycznego w Mrągowie odbędzie się 5 marca (sobota).

Zbiórka - hol główny Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie o godz. 11.00 przy ul. Warszawska 26, tel.: 89 741 80 39
 
Przewidywany czas zwiedzania to ok. 2,5 godz. Spacer zakończymy w mrągowskim Muzeum gdzie obejrzymy wystawę
"Zamki Państwa Krzyżackiego" oraz zwiedzimy zakamarki Ratusza.

Każdy, bez względu na wiek, może uczestniczyć w planowanym spacerze. Uczestnicy otrzymają darmowe publikacje turystyczne o Mragowie i okolicy.
Zapraszamy!

Zobacz Fotorelację z roku 2010...
Zobacz Fotorelację z roku 2009...