Wszyscyśmy STĄD. Z Warmii i Mazur. Płyta zespołu „Babsztyl” jest warmińska, moja nowa książka - mazurska. Pomyśleliśmy... a może by tak razem? Udało się – opowiada Katarzyna Enerlich, autorka nowej książki „Oplątani Mazurami”. Artyści będą promować płytę i książkę już 13 marca, w niedzielę w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki.

Na nowej płycie zespołu Babsztyl „Stoi łoset kele drogi” można znaleźć piosenki, wykonane prawdziwą warmińską gwarą, w ciekawych aranżacjach country, bluegrass czy folk. Jak mówią muzycy zespołu, Cezary Makiewicz i Zbigniew Hofman, praca nad płytą była wspaniałym doświadczeniem muzycznym i spotkaniem z ważnym dziedzictwem Regionu. Dzięki udziałowi wielu gościnnych muzyków udało się osiągnąć naprawdę niespotykany efekt.
- Liczymy na to, że płyta spodoba się słuchaczom – mówi Cezary Makiewicz, który niedawno otrzymał Honorowe Obywatelstwo Mrągowa.
Zbiór osiemnastu opowiadań „Oplątani Mazurami” to z kolei literacka próba powrotu do tego, co jeszcze pozostało mazurskie na Ziemi Mrągowskiej. Jak zapewnia autorka Katarzyna Enerlich, w każdym z tym opowiadań jest ziarno prawdy:
- Niektóre historie naprawdę zdarzyły się, a niektóre… po prostu mogły się zdarzyć pod tym pięknym mazurskim niebem.
W niedzielę 13 marca o godzinie 13.45 w Centrum Kultury i Turystyki artyści promować będą swoje warmińsko – mazurskie dzieła: płytę i książkę. Podczas spotkania opowiedzą o tym, jak powstawały i skąd czerpali inspirację. Na zakończenie – koncert zespołu „Babsztyl”, promujący płytę. Na miejscu będzie można nabyć książkę i płytę z autografami.
Organizatorami spotkania są Centrum Kultury i Turystyki oraz Wydawnictwo MG.