Zacznij sezon letni naprawdę mocnym akcentem. Zapraszamy na koncert, jakiego jeszcze w Mrągowie nie było!
25 czerwca, godz. 19.30, pl. Unii Europejskiej. Wystąpi kultowa formacja polskiej sceny muzycznej...

CLOSTERKELLERto czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Swoją działalność rozpoczęli w Warszawie 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali. Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji sceny polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka z elementami gotyku.

Tego dnia nie zabraknie również wrażeń sportowych, które od godz. 10.00 na pl. Unii Europejskiej zapewni turniej ulicznej piłki nożnej KNOCK-OUT.

O godz. 14.00 zapraszamy na występ estońskiego zespołu młodzieżowego.

Harju Strings (Harjumaa Keelpilliorkester) jest młodą orkiestrą, której repertuar składa się głownie z utworów klasycznych.
Orkiestra smyczkowa z Harju została założona w 2003 roku, kiedy to uczniowie i nauczyciele instrumentów smyczkowych z największego hrabstwa w Estonii (Harju) spotkali się po raz pierwszy. Od tego czasu orkiestra gra 8-12 koncertów rocznie w całej Estonii. Orkiestra zawdzięcza ciągłość działania dzięki zaangażowaniu i aktywności nauczycieli szkół muzycznych.

Do najważniejszych osiągnięć należą:
Występ na Estońskim Festiwalu Młodzieżowej Piosenki w 2007 r.
- tournee po Austrii w 2009 r.
- udział w Europejskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Litz.
Dyrygentem orkiestry jest Hando Põlmäe.

Harju Strings w Mrągowie zagrają:
1. J. S. Bacha: marzec, Bourree, Rondo
2. W. A. ​​Mozart: Rondo Alla Turca
3. J. Brahms: Taniec węgierski nr. 5
4. J. Sibeliusa: Andante Festivo
5. H. Alfvena: Szwedzka Rapsodie
6. G. Gershwin: Lady Be Good
7. T. Kõrvits: Labajalgadi
8. T. Tamra: 2 Polkat Laulupeole
9. T. Kõrvits: Kaanon
10. Estoński trad. : Haanja Polka


 Po występie gości planujemy rozstrzygnięcie turnieju. Na zakończenie tej części Akcji - Wakacji zabrzmią młodzieżowe rytmy - wystąpi duet hip-hop MŁODE POKOLENIE.

ZAPRASZAMY!!!